O małym święcie SMS na jarmarku Ziemi

logo sms(1)

logo sms(1)W tym ważnym lokalnym wydarzeniu, jakim był „Eko-Piknik – jarmark z występami, Dziedzictwo Kultury i Rzemiosła” uczestniczyła również grupa młodzieży z Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, beneficjenci projektu „SMS – Spełnienie Mazurskich Snów” realizowanego pod skrzydłami S.KET – „Alternatywy” w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego Programu „Równać Szanse 2012”przy wsparciu PAF-W.

Kto przygotował swoje stoiska? Przede wszystkim lokalne organizacje i w tym my, uczestnicy wyżej wymienionego projektu. Na naszym stoisku zaprezentowaliśmy własnoręcznie wykonane dzieła rzeźbiarskie oraz kubki i przyborniki do szycia stworzone w ramach projektu. A o nasze łódeczki pytali, chcieli kupić, czyli się podobały! Ale nie są na sprzedaż… nasz mistrz od warsztatów „drewno” stał obok, jego wytwory mogli kupować. Dziewczęta polecały. A my mieliśmy inne priorytety.

Przede wszystkim naszym głównym celem było zaproszenie wszystkich odwiedzających jarmark na uroczyste zakończenie projektu SMS , czyli SPA (Spęd Pomysłowych Amatorów) na 21 czerwca tego roku. Na szczęście nie zabrakło osób zainteresowanych naszymi działaniami – zarówno młodzi jak i starsi z ogromnym zaciekawieniem słuchali o naszych SMS – owych działaniach i pomysłach. Udało nam się rozdać kilkadziesiąt (jak nie więcej) ogłoszeń-zaproszeń na tą ważną dla nas uroczystość (stworzyliśmy i wydrukowaliśmy ulotki). Mieliśmy też loterię „Szczęśliwy numerek” (nasz pomysł i wykonanie). Każdy los to sentencje dla turysty, ale 10 (te szczęśliwe) z ponad 50 – to wygrane gadżety reklamowe: długopisy, widokówki itp.

Pogoda nam nie sprzyjała, gdyż było zimno i od czasu do czasu można było poczuć kilka krople deszczu, ale wytrwale promowaliśmy organizacje związane z projektem – ich logotypy były z daleka widoczne, gdyż umieściliśmy je na wysokich kijach, tak po turystycznemu. Mamy nadzieję, że dzięki pobytowi na jarmarku będzie o nas bardziej słychać. Ale jeszcze głośniej odezwiemy się w czasie zakończenia tej niezwykłej przygody, którą nam zaoferowała nam PFDiM w programie „Równać Szanse”. I zapewne będzie więcej sympatyków projektu SMS takich, jak współautor tego artykułu.

Rafał Bogdan (sympatyk projektu ) i Maciej Iwanowski (uczestnik SMS)

sms_2

sms_1

loga_sms

 

Powiązane artykuły