Gołdapianie pobiegli w Chojnicach

2

2W niedzielę 5 maja odbyła się XXIX edycja biegów strażackich TOUR de Chojnice. Wśród startujących było wielu debiutantów chociaż w stawce byli też liczni rekordziści, medaliści mistrzostw Polski, Europy a nawet świata. W imprezie startowali również gołdapianie.

Podobnie jak przed rokiem pierwszy na mecie zjawił się Ukrainiec Sergiej Okseniuk. Spośród pań najszybsza była reprezentantka klubu Finisz Kalisz, Tetyana Kozubowa.

W samo południe swą rywalizację rozpoczęli najmłodsi, w trzech grupach wiekowych, na dystansie 400 i 800 metrów. W tej stawce było 62 lekkoatletów z Chojnic, Kielc i Gołdapi:

– Julita Kuskowska zajęła w swojej grupie wiekowej II miejsce;

– Paulina Kuskowska zajęła w swojej grupie wiekowej IV miejsce.

O 14.00 w głównym biegu 203 zawodników z całego kraju stanęło na mecie tuż przed wejściem na stadion Kolejarza. Najpierw biegli ulicami Chojnic a potem peleton biegaczy rozciągnął się na drodze do Lichnów i z powrotem. Trasa była bardzo wymagająca, ponieważ były długie podbiegi. Na dodatek była wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz wiatr, co przełożyło się na uzyskany wynik.

Sergiej Okseniuk metę osiągnął z rezultatem 32 min 13 sekund. Drugi, pochodzący z Białorusi Henadz Kerhawodkin z 7 sekundową stratą do zwycięzcy – 32 min 20 sek. Trzeci na podium w klasyfikacji generalnej jest reprezentant nieodległego Przechlewa, Piotr Piotraschke (32:42).

Wśród kobiet zwyciężyła kaliszanka Tetyana Kozubowa (39:21) z 26 lokatą w klasyfikacji generalnej. Druga – Aleksandra Pochranowicz z Bialego Boru (40:01), trzecia – Kamila Grzonka z Kruszki, reprezentujaca chojnicki klub Florian (42:25). W biegu wzięło udział 44 kobiet.

Oto wyniki biegaczy Łowców Przygód:

 

15. miejsce Dariusz Borucki – 37:33 – 1 w kategorii wiekowej;

34. miejsce Marek Kuskowski – 40:33 – 5 w kategorii wiekowej;

44. miejsce Ryszard Górski – 41:51 – 2 w kategorii wiekowej;

 

11. miejsce Marta Żabicka – 47:20 – 2 w kategorii wiekowej;

12. miejsce Małgorzata Tramp – 48:07 – 3 w kategorii wiekowej.

Powiązane artykuły