Gołdapianie na Krajowych Mistrzostwach Yong Chun Kung-Fu

goldapianie_gdansk

goldapianie_gdanskPo raz siódmy gdańska służba więzienna wraz z Polską Organizacją Taiho Ryu Kempo Ju Jitsu była organizatorem kongresu oraz Krajowych Mistrzostw Yong Chun Kung-Fu. W spotkaniach uczestniczyli również gołdapianie.

Funkcjonariusze publiczni uczestniczyli w seminarium i rywalizowali między innymi w konkurencjach odparcia ataku z użyciem noża, broni palnej oraz w konkurencji boksu yongchun (Full-Contact).

Gołdap, a zarazem służby mundurowe, reprezentowało trzech zawodników: Damian Szafran (Jednostka Wojskowa nr. 4808 Gołdap), Krzysztof Zdancewicz (Jednostka Wojskowa nr. 4808 Gołdap) oraz Łukasz Mentel (Placówka Straży Granicznej Gołdap).

Zawody rozegrano aż w 10 konkurencjach. Wśród nich były 4 konkurencje bokserskie w kategoriach wagowych od -80 do +130kg oraz konkurencje poświęcone technikom samoobrony funkcjonariuszy służb mundurowych i wojska, a także ratowników medycznych. Najlepiej z całej trójki spisał się reprezentant Straży Granicznej Łukasz Mentel, wygrywając zawody w kategorii wagowej do 90 kg. Damian i Krzysztof nie weszli do strefy medalowej. Dla Damiana zawody okazały się pechowe, ponieważ w losowaniu trafił na Łukasza Mentla i obaj gołdapianie zawalczyli „sparingową” walkę, poprzez dogrywkę lepszy okazał się Mentel, natomiast Krzysztof musiał pogodzić się z niejednogłośną decyzją sędziów i przegrał o wejście do strefy medalowej. Należy tu zaznaczyć że Łukasz Mentel był jedynym funkcjonariuszem który reprezentował Straż Graniczną.

Honorowy patronat nad majowymi mistrzostwami objęło aż sześć instytucji: prezydent Gdańska – Paweł Adamowicz, dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Gdańsku – płk Jarosław Kardaś, dyrektor Aresztu Śledczego w Gdańsku, prezes stowarzyszenia „Nasz Gdańsk”, prezes Polskiej Organizacji Taihoryu Kempo Jiujitsu w Gdańsku i prezes Gdańskiego Stowarzyszenia Sportów Obronnych „Senseido” w Gdańsku. Na zaproszenie organizatorów swoją obecnością zaszczycił zawodowy mistrz świata federacji WKN w formule Low-Kick, kpt. Leszek Kołtun, na co dzień funkcjonariusz Centralnego Zarządu Służby Więziennej. Szczególne podziękowania należą się byłemu zawodnikowi kick-boxingu oraz właścicielowi domu wczasowego „Armando” w Mikoszewie panu Zbigniewowi Liczyńskiemu za sponsoring Gołdapskiego klubu kick-boxingu.

goldapianie_gdansk

goldapianie_gdansk

goldapianie_gdansk

goldapianie_gdansk

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Gołdapianie na Krajowych Mistrzostwach Yong Chun Kung-Fu

 1. Anonim

  Łukasz Gratulacje.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. gołdapianka

  Gratuluję Panowie! Takich przykładów nam trzeba!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...