Dzień Dziecka z funkcjonariuszami i…

dzien_dziecka_1

dzien_dziecka_1Po raz kolejny w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi odbył się uroczysty Dzień Dziecka, zorganizowany przez młodzież z gołdapskiego Centrum wraz z kadrą. Współorganizatorem imprezy był dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi – Stefan Piech wraz z nauczycielami.

W obchodach Dnia Dziecka udział wzięli uczniowie z CKiW OHP w Gołdapi, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz ich opiekunowie.

Podczas imprezy dzieci obejrzały pokaz sprzętu i umiejętności strażaków z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi, pod dowództwem kpt. Lecha Olszewskiego. Strażacy zademonstrowali też wydobywanie z samochodu ofiary wypadku drogowego. W obchodach Dnia Dziecka brali także udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi oraz funkcjonariusze placówki Straży Granicznej w Gołdapi, którzy zaprezentowali swój sprzęt, wykorzystywany w codziennej pracy. Następnie próbkę swoich umiejętności tanecznych (C-walk i breakdance) prezentowali wychowankowie

z gołdapskiego Centrum. W tym dniu dzieci uczestniczyły też w różnych zabawach i konkursach, prowadzonych przez nauczycielki z SP nr 2. Wszyscy uczestnicy imprezy obejrzeli również pokaz kręcenia ogniem, bębniarzy, w wykonaniu młodzieży z Domu Kultury w Gołdapi.

Na zakończenie wszystkie dzieci, biorące udział w obchodach Dnia dziecka otrzymały upominki,

a także słodkie smakołyki, ufundowane przez Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi. Podczas imprezy serwowano również ciepły posiłek w postaci kiełbasek i bigosu.

Dzień Dziecka upłynął we wspaniałej atmosferze, słonecznej pogodzie i fantastycznych humorach.

dzien_dziecka_2
 


Aktualności

Powiązane artykuły