Żytkiejmy najlepsze w Łamigłówkach Przyrodniczych

zytkiejmy_3

zytkiejmy_3W środę w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach odbyła się X edycja konkursu wiedzy dla uczniów klas I-III szkół podstawowych pt. „Łamigłówki Przyrodnicze”. Do konkursu przystąpiło osiem trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły podstawowe w Pogorzeli, Grabowie, Galwieciach, Żytkiejmach oraz Szkołę Podstawową nr 2 w Gołdapi.

Konkursowe zmagania składały się z pięciu konkurencji, podczas których liczyła się dobra współpraca w grupie, szybkość, a przede wszystkim wiedza przyrodnicza. By zdobywać punkty drużyny musiały wykazać się znajomością roślin i zwierząt spotykanych w lesie, wiedzą na temat form ochrony przyrody oraz dbałości o nasze środowisko. Mimo że zadania do łatwych nie należały, wszystkie zespoły świetnie sobie z nimi radziły. Aby wyłonić zwycięzcę niezbędne okazało się przeprowadzenie między dwiema drużynami dogrywki.

 

Tegoroczna edycja zakończyła się wielkim sukcesem dla reprezentantów Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach. Wszystkie trzy miejsca na podium trafiły do uczniów z tej szkoły. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna MAKÓW z klasy III w składzie: Dobrusia Bil, Szymon Gromko, Ola Karbowska. Drugie miejsce zdobyły LILIE – reprezentantki klasy II: Natalia Buczyńska, Martyna Sitko i Maja Przekop. Trzecie miejsce zajęły ASTRY – również przedstawiciele klasy II: Oliwa Beczkowska, Hubert Kalwajtys i Hubert Wiśniewski. Brawo!

 

Komisja przyznała wyróżnienia dwóm drużynom, których wyniki były niewiele słabsze od wyników drużyn zwycięskich. Wyróżnienia trafiły do DZWONKÓW, czyli zespołu z klasy III Szkoły Podstawowej w Grabowie: Kuby Kliniewskiego, Martyny Sztabińskiej i Kacpra Zackiewicza oraz do FIOŁKÓW – reprezentantów klasy III ze Szkoły Podstawowej w Galwieciach: Ali Miazek, Zuzi Kryścio i Damiana Świąder. Gratulujemy!

 

Laureatom i pozostałym dzielnie walczącym drużynom wręczono dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy osiągniętych wyników. Dziękujemy również nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu: Małgorzacie Burbie, Marzannie Chomiczewskiej, Dorocie Kibitlewskiej, Alinie Oleszczuk, Beacie Perżyło, Beacie Wierzchowskiej, Joannie Zambrzyckiej. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Więcej zdjęć na stronie PKPR:

http://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/puszczyrominckiej/aktualnosci-zytkiejmy_najlepsze_w_tegorocznych_lamiglowkach_.html

(an)


Aktualności

Powiązane artykuły