Wirtualnie po Gołdapi

Od marca ubiegłego roku dostępna jest w Polsce usługa Street View oferowana przez google. Na początku obejmowała większe polskie miasta, obecnie systematycznie włączane są te mniejsze, w tym Gołdap. Od niedawna możemy wirtualnie podróżować po naszym mieście. Usługa obejmuje większość ulic. Być może zainteresuje naszych czytelników, byłych gołdapian, którzy dawno nie odwiedzali miasta.

Jak to zrobić? Wchodzimy na stronę mapy.google.pl. Wpisujemy interesujący nas adres np. Plac Zwycięstwa, Gołdap. Przy suwaku powiększenia mapy widoczna jest żółta figurka, po jej naciśnięciu pokazuje się napis Przeciągnij mnie na mapę. Przeciągamy figurkę w wybrane miejsce. Zwijamy panel boczny żeby cieszyć się widokiem pełnoekranowym.
Po ulicach poruszamy się uwzględniając pojawiające się na ekranie znaki. Są to strzałki, po naciśnięciu których zmieniamy kierunek jazdy, kółko – wskazuje miejsce w które chcemy przemieścić się i wreszcie prostokąt pozwala powiększyć interesujący nas fragment obrazu.
Życzymy wiele zabawy w czasie wirtualnych podróży.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Wirtualnie po Gołdapi

 1. xyz

  Trzeba dodać ,że zdjęcia wykonano w sierpniu 2012r. są więc w części nieaktualne. Nie zmienia faktu , że zabawa jest przednia. Pozdrawiam.

 2. martin

  nalezy takze dodac ze nie dokonca po wpisaniu adresu zobaczymy to co tak naprawde powinnismy zobaczyc . Kruczek jest np. po wpisaniu wolności 4 gdzie pokazuje nam kasyno zamiast np. przedszola Kubusia Puchatka

 3. Roman

  nawet jedna z wiekszych atrakcji w Goldapi zostala uwieczniona przez Google 😀
  http://goo.gl/maps/DaTc3

 4. Samozwańczy Poeta

  Na Litwie oraz w Estonii fiskus używa tego ustrojstwa do sprawdzania czy obywatele są wobec nich uczciwi : P Ciekawe czy i w Polsce tak będzie, hehe. Niemcy zaś, dla przykładu, wywalczyli sobie prawo do zamazywania swych domów.

  To tak dla pokazania, że istnieje jeszcze druga strona medalu (inwigilacja postępująca).