Obiecali je szanować i czytać od deski do deski

pasowania_na_czytelnika_17

pasowania_na_czytelnika_17Pasowanie na czytelnika jest ważną uroczystością w życiu szkolnym pierwszoklasistów – 25 marca 2013 r. uczniowie klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej.

Dzieci doskonale znają to miejsce, gdyż już wcześniej przychodziły do biblioteki na różnego rodzaju spotkania czytelnicze.

 

W tym roku uroczystemu przyjęciu pierwszoklasistów w poczet czytelników biblioteki szkolnej patronowali dwaj znakomici twórcy poezji dziecięcej: Julian Tuwim i Jan Brzechwa. Maluchy obejrzały inscenizację kilku wierszy tych autorów w wykonaniu starszych koleżanek i kolegów z klasy 3b. Wśród barwnie i dowcipnie zinterpretowanych utworów znalazły się: Zosia Samosia, Okulary, Skakanka, O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci – Juliana Tuwima oraz Samochwała, Kłamczucha, Skarżypyta i Pytalski – Jana Brzechwy.

 

Po inscenizacji dzieci odpowiadały na pytania dotyczące treści prezentowanych wierszy, wysłuchały próśb, jakie skierowała do nich Pani Książka i zostały pasowane na czytelników biblioteki szkolnej. Po uroczystym zaprzysiężeniu każde dziecko otrzymało pamiątkową zakładkę, a do każdej klasy trafił pamiątkowy dyplom z tak ważnej uroczystości.

 

Przed opuszczeniem biblioteki wszyscy uczniowie klas pierwszych wypożyczyli swoje pierwsze książeczki i jeszcze raz obiecali je szanować, czytać od deski do deski oraz często odwiedzać bibliotekę.

 

Serdecznie dziękuję za pomoc w przygotowaniu uroczystości paniom: Alicji Falińskiej i Marzannie Zadrodze.

Dziękuję również uczniom z klasy 3b za piękne przygotowanie się do inscenizacji wierszy, wśród nich znaleźli się: Martyna Marcinkiewicz, Marta Skiba, Oliwia Krynicka, Magdalena Zalewska, Toni Paczkowski, Julia Mentel, Karolina Komorowska, Arleta Uryn, Adam Włoch, Denis Syperek i Paulina Kuskowska.

Justyna Kołodziej


Aktualności

Powiązane artykuły