Mamy wicemistrza Polski

kocks_boxing

kocks_boxingW sobotę 20. kwietnia odbyły się w Pułtusku Mistrzostwa Polski w Kick-boxingu Light Contact , Pointfighting Seniorów, 236 zawodników z 43 klubów z całej Polski wystartowało w jednodniowym turnieju o tytuł najlepszych kickboxerów w Polsce, w tym również reprezentanci Gołdapi.

Rywalizacja rozpoczęła się od formuły Pointfighting. To najbardziej techniczna odmiana kickboxingu – walka przerywana, na trafienia. W zależności od zaawansowania zadawanej techniki – sędziowie przyznają odpowiednią ilość punktów. Od prostych ciosów bokserskich,

do obrotówek z wyskoku. Pojedynki odbywały się na dystansie 3 rund po 2 min każda. Gołdap a zarazem 15. Pułk Przeciwlotniczy reprezentowało dwóch zawodników: Krzysztof Zdancewicz i Damian Szafran.

Jako pierwszy z Gołdapskich zawodników walczył Krzysztof w kategorii wagowej -89 kg. Nieoczekiwanie zaprezentował się bardzo dobrze dochodząc do finału i zdobywając tytuł wicemistrza Polski. W walce Gołdapianina można było zauważyć bardzo duży poziom wyszkolenia technicznego i szybkościowego. W pojedynku o finał minimalnie przegrał z wielokrotnym reprezentantem Polski oraz medalistą Pucharu Świata Robertem Szcześniewskim z klubu X Piaseczno.

Następnie przyszła kolej na drugiego Gołdapianina, Damiana Szafrana walczył w kategorii wagowej -84 kg. W jego pojedynkach zabrakło zdecydowanych ataków, niestety w walce o finał został pokonany przez zawodnika pochodzącego z Ukrainy Yevgena Pechenyya z klubu Feniks Reda, zdobywając tym samy III miejsce. Jak przyznaję sam zawodnik przed mistrzostwami doznał kontuzji kolana, co wykluczyło go ze specjalistycznych treningów szybkościowych.

Dla obydwu zawodników był to udany start w Mistrzostwach. Należy przyznać, że zawodnicy mieli bardzo długą przerwę w startach na zawodach, ale jak sami przyznają nie ostatni start w tym roku, dużo będzie zależało od tego czy znajdą się osoby chętne do pomocy finansowej w wyjazdach na sportowe imprezy.

kicks_boxing

kicks_boxing

kocks_boxing

 

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Mamy wicemistrza Polski

  1. !!

    Gratulacje i życzę dalszego rozwoju i osiągnięć !!

  2. xyz

    Gratulacje , życzę dalszych sukcesów ,Gołdap górą.