GoldMedica sp. z o.o.

GoldMedica sp. z o.o. w Gołdapi świadczy usługi medyczne na oddziałach szpitalnych: wewnętrzny, pediatryczny, chirurgii jednego dnia, ginekologii jednego dnia oraz na izbie przyjęć. W poradniach specjalistycznych: chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, ginekologiczno-położniczej, neurologicznej, gruźlicy i chorób płuc. W Dziale fizjoterapii dla pacjentów oddziałów szpitalnych a także prowadzi rehabilitację ambulatoryjną dla pacjentów ze skierowaniem. Ośrodek Turnusów Rehabilitacyjnych – posiada 25 miejsc dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności.

W 2011 r. został odnowiony blok operacyjny. Zakupiono i zmodernizowano sprzęt medyczny niezbędny do realizacji kontraktu z NFZ, tj.: aparat do znieczulenia ogólnego, urządzenie do ogrzewania płynów infuzyjnych, urządzenie do ogrzewania pacjenta, gastroskop z torem wizyjnym, kardiomonitor – ze środków finansowych z dotacji Urzędu Miejskiego w Gołdapi i Starostwa Powiatu Gołdapskiego.

Od stycznia br. zatrudniono lekarzy chirurgów, którzy przyjmują pacjentów w poradni chirurgicznej oraz w oddziale chirurgii jednego dnia. Na oddziałach chirurgii i ginekologii jednego dnia są wykonywane planowane zabiegi chirurgiczne, na które pacjenci nie muszą oczekiwać w kolejce.

Od  kwietnia br. została utworzona poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej w której przyjmują specjaliści z ortopedii.

Poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej: przyjmuje specjalista ortopeda traumatolog narządu ruchu Remigiusz Staranowicz i specjalista chirurg w trakcie specjalizacji z ortopedii Sergiusz Adamowicz – kilka razy w tygodniu. Pacjenci mogą rejestrować się osobiście lub telefonicznie pod numerem 87 615 02 75 wew. 53. Pacjenci są przyjmowani ze skierowaniem i bez oczekiwania w kolejce.

Poradnia chirurgii ogólnej: Poradnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach porannych (dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych). Pacjenci mogą rejestrować się osobiście lub telefonicznie pod numerem 87 615 02 75 wew. 53. W poradni pracują: specjalista chirurg Sergiusz Adamowicz, specjalista chirurg Edward Dworczyk, specjalista chirurg Ewa Leoniak oraz specjalista chirurg Waldemar Ziniewicz. W nagłych przypadkach, pacjenci są przyjmowani bez skierowania, w innym przypadku powinni być skierowani przez lekarza POZ lub innego specjalistę. Pacjenci przyjmowani są bez oczekiwania w kolejce. W poradni wykonuje się wszelkie niezbędne zabiegi chirurgiczne, a w razie potrzeby pacjent jest kierowany na oddział chirurgii jednego dnia. Zabiegi przeprowadzane są przy znieczuleniu dożylnym lub miejscowym. Na takie zabiegi pacjenci oczekują w innych szpitalach nawet kilka miesięcy.

Poradnia ginekologiczno-położnicza: Poradnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach porannych (dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych). Pacjentki mogą rejestrować się osobiście lub telefonicznie pod numerem 87 615 02 75 wew. 45. W poradni pracują: specjalista położnictwa i ginekologii Adam Bida, specjalista położnictwa i ginekologii Anna Oleszkiewicz oraz położnik ginekolog Mariusz Mańkowski. Pacjentki przyjmowane są bez kolejki i skierowania. Poradnia uczestniczy w programie „Profilaktyka raka szyjki macicy”. W przypadkach, kiedy istnieje konieczność przeprowadzenia zabiegów diagnostycznych, pacjentki kierowane są na oddział ginekologii jednego dnia. Zabiegi przeprowadzane są przy znieczuleniu dożylnym lub miejscowym.

Poradnia neurologiczna: przyjmuje specjalista neurolog Grzegorz Piwko. Pacjenci mogą rejestrować się osobiście lub telefonicznie pod numerem 87 615 02 75 wew. 42, pod tym numerem udzielana jest informacja o godzinach przyjęć. Pacjenci przyjmowani są bez oczekiwania w kolejce, powinni też mieć skierowanie. Raz w roku poradnia przeprowadza bezpłatnie dla swoich pacjentów test w kierunku Alzheimera.

Poradnia gruźlicy i chorób płuc: przyjmuje specjalista chorób płuc Krzysztof Wróbel. Poradnia czynna jest od poniedziałku do piątku. Pacjenci mogą rejestrować się osobiście lub telefonicznie pod numerem 87 615 02 75 wew. 42. pod tym numerem udzielana jest informacja o godzinach przyjęć. Pacjenci przyjmowani są bez oczekiwania w kolejce, powinni zgłaszać się ze skierowaniem. W przypadku, kiedy pacjent choruje na czynną gruźlicę prątkującą zostanie przyjęty bez skierowania. Raz lub dwa razy w roku, poradnia wykonuje bezpłatną spirometrię w ramach akcji „Rzuć palenie”. Informacja o w/w akcji jest podawana do wiadomości publicznej w lokalnej telewizji kablowej.

Dział fizjoterapii: W 2009 roku w ramach „Program wyrównania różnic między regionami II” zakupiono nowy sprzęt: stół rehabilitacyjny, diatermia Thermopulset T-54, aparat do terapii ultradźwiękowej Intelect mobile US, aparat do Magnetoterapii i leżanka drewniana, lampa do terapii światłem spolaryzowanym BIOPTRON Compact, rower treningowy

Pacjenci przyjmowani są od poniedziałku do piątku, ze skierowaniem i bez kolejki. Wszelkich informacji udziela pracownik Działu fizjoterapii pod numerem 87 615 02 75 wew. 31.

Ośrodek Turnusów Rehabilitacyjnych:

Zapewniamy: zakwaterowanie w pokojach 1,2,3 osobowych, wyżywienie z możliwością wyboru diety, zabiegi bez limitu dla uczestników i opiekunów wg wskazań lekarza (w dni robocze), dwa badania lekarskie, całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską, zajęcia rekreacyjne, edukacyjne i kulturalne prowadzone przez organizatora imprez rekreacyjnych, relaksującą atmosferę, pełną ciepła

Turnusy przeznaczone są dla następujących grup niepełnosprawnych: z upośledzeniem umysłowym, z chorobą psychiczną, z epilepsją, ze schorzeniami układu krążenia, ze schorzeniami kręgosłupa, cukrzycą, z chorobami gastrycznymi, z dysfunkcją narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózku inwalidzkim, z chorobami górnych i dolnych dróg oddechowych.

Naszym kuracjuszom proponujemy następujące zabiegi: masaż ręczny, kinezyterapię, elektrolecznictwo, magnetoterapię, ultradźwięki, diatermię krótkofalową, terapuls.

Aby uczestniczyć w turnusie należy złożyć wniosek do takich instytucji jak np. PCPR, MOPS lub innych instytucji zajmujących się pomocą społeczną. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, przyznawane jest dofinansowanie ze środków PFRON. Następnym krokiem jest wybór interesującego nas ośrodka. Osoby zainteresowane turnusem w naszym środku uzyskają informacje pod numerem 87 615 02 75 wew. 30.


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “GoldMedica sp. z o.o.

 1. !!

  Nie wiem ale te dane że nie ma kolejek są danymi chyba z kosmosu? Proszę zarejestrować się do neurologa i sprawdzić czy nie ma kolejki !

 2. adam

  Szanowny Panie Redaktorze.Moja pierwsza prośba dotyczy strony internetowej-czy można ją tak zmienić/a można!/,żeby była możliwość cytowania wpisów do których odnosimy się.Póki co cytuję:”Poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej:przyjmuje specjalista ortopeda traumatolog narządu ruchu Remigiusz Staranowicz i specjalista chirurg w trakcie specjalizacji z ortopedii Sergiusz Adamowicz -kilka razy w tygodniu.Pacjenci mogąrejestrować się osobiście lub telefonicznie pod numerem 876150275 wew.53. Pacjenci są przyjmowani za skierowaniem i bez oczekiwania w kolejce.”Co to znaczy-kilka razy w tygodniu? Jakie to są dni? Od której do której i gdzie?Jeżeli pójdę do lekarza pierwszego kontaktu w dniu 6-go maja i otrzymam skierowanie do w.w. to przyjmie mnie kiedy? 8-go maja,czy 11-ego? Zaradzi coś osoba ODPOWIEDZIALNA będąca w trakcie specjalizacji,czy wyśle do Olecka lub Ełku? To po co mi taka spółka!!!Na marginesie-Pani Leoniak już się w Gołdapi sprawdziła.

 3. adam

  Przepraszam ale człowiek w wieku 64 lat nie zauważył w drugim odnośniku dotyczącym Poradni Chirurgii Ogólnej,że w poradni pracuje już specjalista chirurg Sergiusz Adamowicz.Jak mówiła moja babka-teraz to medycyna poszła do przodu dawniej lekarz zanim wydał diagnozę to kazał mi się rozbierać i badał,a dzisiaj to wystarczy język pokazać i wie co mi jest.

 4. ola

  poradnia płucna czynna we wszystkie dni tygodnia? kłamstwo. Lekarz jest raz w tygodniu!