Gimnazjalistki z Grabowa laureatkami wojewódzkiego konkursu

park_olsztyn_13_2

park_olsztyn_13_2W czwartek w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbył się finał wojewódzki XII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Jego celem było wyłonienie drużyny gimnazjalistów, która będzie reprezentować nasze województwo na finale ogólnopolskim konkursu.

Do rywalizacji przystąpiło sześć czteroosobowych drużyn reprezentujących poszczególne parki krajobrazowe Warmii i Mazur. Drużyny te zostały wyłonione w wyniku przeprowadzenia wcześniejszych eliminacji, do których z terenu naszego województwa przystąpiło 319 uczniów z 26 szkół gimnazjalnych.

W czasie rozgrywek w Olsztynie uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiedzę przyrodniczo-ekologiczną i znajomość parków krajobrazowych Warmii i Mazur oraz rozpoznawali ze zdjęć gatunki chronione roślin i zwierząt.

Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej na konkursie reprezentowała drużyna z Zespołu Szkół w Grabowie w składzie: Halina Brecht, Alicja Dzienis, Karolina Ferenc i Dominika Stawiecka, przygotowana przez panią Barbarę Brezgieł. Drużyna z Grabowa zajęła III miejsce tym samym zaliczając się do grona laureatów finału wojewódzkiego. Gratulujemy! Gimnazjalistki otrzymały dyplomy i książki przyrodnicze oraz statuetkę.

Finał wojewódzki konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” objęty był honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty. Został współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. (an)

park_olsztyn_13_1

park_olsztyn_13_2

park_olsztyn_13_3

park_olsztyn_13_4


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Gimnazjalistki z Grabowa laureatkami wojewódzkiego konkursu

 1. Mama

  Gratulacje!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. oki

  Nie wielkość szkoły, a pasja nauczycieli kształtuje pasje uczniów. Gratuluję dziewczynom i nauczycielce.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...