„Zwierzak za kierownicą”

Szanowni Państwo,prawidłowe zachowania na drodze i bezpieczeństwo ruchu drogowego to priorytet wszystkich uczestników ruchu – nie tylko kierowców, ale także pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Aby świadomość społeczna odnośnie zasad bezpieczeństwa na drodze była wyższa, odpowiednią nauką powinny zostać objęte dzieci już na etapie edukacji\ przedszkolnej, a także później – w szkole podstawowej i gimnazjalnej.

 

Właśnie z myślą o rozpropagowaniu idei świadomego uczestnictwa w ruchu, powstał ogólnopolski konkurs pt. „Zwierzak za kierownicą”. Jest to inicjatywa stworzona przez parlamentarzystów, ale z założenia apolityczna, ponadpartyjna. Honorowy patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Konkurs skierowany jest do przedszkoli i szkół podstawowych.

 

Idea przedsięwzięcia jest szczytna, zatem cieszę się, że mogę być ambasadorem konkursu w naszym regionie. Dlatego też zwracam się do Państwa z prośbą o zainteresowanie dzieci, a także wychowawców i nauczycieli konkursem „Zwierzak za kierownicą”.

Nauka przychodzi najłatwiej, jeśli sprawia przyjemność uczącym się.

Wiedza i informacja poparte humorem czy błyskotliwym żartem zapadają w pamięć dużo

lepiej niż wyuczone formuły i suche fakty. Nauka przez zabawę jest najbardziej efektywna i co ważne – sprawia przyjemność nie tylko dzieciom, ale także samym nauczycielom.

Zainwestujmy w bezpieczeństwo naszych dzieci. Wyposażając je w odpowiednią wiedzę, propagując właściwe zachowania na drodze, inwestujemy w ich przyszłość.

 

Regulamin i szczegóły konkursu na stronie zwierzakzakierownica.com

 

 

Z poważaniem,

Piotr Stańczuk, asystent Posła

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły