To już sześć lat z tym konkursem

konkurs_cudze_chwalicie_33

konkurs_cudze_chwalicie_33Jak z płatka zleciało sześć lat z konkursem recytatorskim „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” poświęconym twórczości poetów Warmii, Mazur i Suwalszczyzny.

Tym razem położono szczególny nacisk na twórczość gołdapskiej poetki Marzanny Kielar i, urodzonego w Suwałkach, Leszka Aleksandra Moczulskiego. Wiąże się to z rocznicami ich urodzin.

Startowały same dziewczyny w kilku kategoriach wiekowych – klas szóstych, klas I i II gimnazjalnych, klas III gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych.

Koordynatorkami gołdapskich eliminacji powiatowych są nauczycielki – Danuta Bartos i Jadwiga Kowalewska.

W jury zasiadali: Aleksandra Ratasiewicz, Bożena Kalinowska, Jan Jastrzębski i Mirosław Słapik. Konkurs oficjalnie otworzył starosta Andrzej Ciołek.

W najliczniejszej kategorii, klas szóstych, jury najwyżej oceniło Patrycję Oszkiniś z SP 2, drugie miejsce zajęła Marta Chomiczewska z SP 1, dwa trzecie miejsca – Julia Romanowska z SP 3 i Kamila Zofia Świąder z SP w Galwieciach.

W kategorii I i II klas gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Osiecka, II – Joanna Tałejszys, III – Izabela Pianka.

W kategorii klas III gimnazjalnych najlepsza okazała się Anna Ostaszewska, II – Marta Jasionowska.

Wśród recytatorek z gołdapskich szkół średnich najlepiej wyrecytowała swoje utwory Wioletta Kowalska z LO, II miejsce zajęła licealistka Aleksandra Milewska, III – Edyta Radzewicz z Zespołu Szkół Zawodowych.

Martynę Jasionowską nagrodzono również za najlepszą recytację wiersza Marzanny Kielar, natomiast Wiolettę Kowalską za najlepszą recytację wiersza Leszka Aleksandra Moczulskiego.

Laureaci pojadą za kilka dni na finał regionalny do Olecka.

Przypomnijmy, że konkurs nosi imię zmarłego przedwcześnie oleckiego wybitnego polonisty i literata – Wacława Klejmonta.

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “To już sześć lat z tym konkursem

  1. x

    Jeśli to możliwe, proszę poprawić dane laureatki konkursu w kategorii klas VI: nie Zofia Kamila Świąder, a Kamila Zofia Świąder. Z góry dziękuję.