„Sputnik” już od 15 marca

aputnik_2

aputnik_2Największe osiągnięcia rosyjskiej kinematografii, dzieła mistrzów kina rosyjskiego i produkcje młodego pokolenia reżyserów, a także film dla dzieci. Trzy dni z kinem rosyjskim najwyższej próby. Niżej szczegółowy terminarz .

Projekcje tytułów znanego Festiwalu Filmów Rosyjskich SPUTNIK odbędą się w kinie „Kultura” w dniach 15 – 17 marca 2013 r. Oprócz projekcji 5 filmów rosyjskich zaplanowaliśmy ciekawy wykład inauguracyjny dotyczący kinematografii rosyjskiej i Rosji współczesnej, przed wybranymi filmami krótkie prelekcje obejmujące prezentację reżysera i kilka i ciekawostek o danym filmie, wystawa zdjęć z Rosji.

sputnik_terminarz

sputnik

 

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “„Sputnik” już od 15 marca

  1. cebula

    fantastycznie! oczywiście ja się wybieram. tylko… nie rozumiem, który z wymienionych wyżej filmów jest – jak pisze redakcja – filmem dla dzieci??

    1. Dostaliśmy terminarz od organizatora. Na pewno przezabawna jest „Brylantowa ręka” reżyserowana przez Leonida Gajdaja, autora m.in. takich komedii, jak: „Operacja Y”, „Iwan Wasiliewicz zmienia zawód”, czy „Kaukaska branka”. Z takimi choćby aktorami, jak Jurij Nikulin i Aleksaner Demianienko.

  2. Maciek

    Film dla dzieci to „Czeburaszka” – pokaz w piątek o godz. 9.00 wstęp wolny