Powstanie z tego książka

czytanie_dzieciom_7

czytanie_dzieciom_7W ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” 21 marca do pierwszaków z „Dwójki” przybyli goście. Pani Sylwia Gulczyńska z Biblioteki Publicznej w Gołdapi przyniosła tekst opowieści autorstwa warszawskiej dziennikarki Agnieszki Glapiak pt. „Przyjaciele z Gołdapi czyli jak jeleń, żuraw i nietoperz po Mazurach Garbatych wędrowali i księgi mądrości szukali. Niezwykła kraina czyli Gołdap i okolice”.

Pani Zofia Burel przeczytała dzieciom tę piękną opowieść. Pierwszakom bardzo spodobały się przygody trójki przyjaciół. Zilustrowały tekst najpiękniej jak umiały. Już wkrótce takie spotkania planowane są również w SP1 i SP3. Najpiękniejsze dziecięce rysunki będą ilustracjami w książce „ Przyjaciele z Gołdapi…” , która już wkrótce najprawdopodobniej ukaże się w formie internetowej i drukiem.

Czytanie ma ogromne znaczenie dla rozwoju człowieka: rozwija wyobraźnię, wzbogaca język i wiedzę, poprawia koncentrację, rozwija logiczne myślenie, uspołecznia. W dodatku jest bardzo, bardzo przyjemne. Najlepszy komputer nie jest w stanie zastąpić książki!

Bardzo dziękujemy paniom – Zofii Burel i Sylwii Gulczyńskiej za bardzo ciekawe i miłe spotkanie.

Helena Galińska

 

Powiązane artykuły