Odznaki Młodego Strażnika Parku 2013 przyznane

Konkurs Mlody Straznik Parku 02

Konkurs Mlody Straznik Parku 02Podczas spotkania w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, które mialo miejsce w środę 13 marca odbyła się VIII edycja konkursu wiedzy o odznakę Młodego Strażnika Parku 2013. W konkursie uczestniczą reprezentanci klas IV-VI szkół podstawowych.

Jedna szkoła może zgłosić do trzech uczniów. Konkurs ma na celu poznanie przyrody i atrakcji Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, a także form i metod ochrony przyrody. Przygotowanie się do konkursowych zmagań wymaga bardzo dużego nakładu pracy ze strony uczestników i nauczycieli, gdyż większość zagadnień wykracza poza program nauczania w szkołach. W przygotowaniach pomocne są parkowe publikacje na podstawie których układane są zadania.

 

W tym roku do rywalizacji o odznakę Młodego Strażnika Parku 2013 przystąpiło 22 uczniów ze szkół w Dubeninkach, Lisach, Galwieciach, Grabowie, Pogorzeli, Żytkiejmach oraz ze szkół nr 1 i 2 w Gołdapi. Konkurs prowadzony był przy użyciu prezentacji multimedialnej, na której wyświetlane były ilustracje, pytania, zadania. Po przeprowadzeniu sześciu konkurencji wyłoniono sześciu uczniów z najwyższą liczbę punktów. Przystąpili oni do ostatniej, finałowej konkurencji.

W efekcie wyłoniono zdobywców I, II i III miejsc, którzy otrzymali honorową odznakę „Młodego Strażnika Parku 2013”. Pozostałym trzem finalistom przyznano wyróżnienia.

 

I miejsce i odznakę Młodego Strażnika Parku 2013 otrzymała Julia Smyk z klasy VI Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach.

II miejsce i odznakę Młodego Strażnika Parku 2013 otrzymał Jarosław Jurczyk z klasy V Szkoły Podstawowej w Dubeninkach.

III miejsce i odznakę Młodego Strażnika Parku 2013 otrzymała Katarzyna Ołów z klasy VI Szkoły Podstawowej w Dubeninkach.

Wyróżnienia otrzymały trzy uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi: Beata Koloszewska z klasy VIa, Agnieszka Gutowska z klasy Va oraz Patrycja Oszkinis z klasy VIa.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy! Na dodatkową pochwałę zasługują uczniowie, którzy byli bardzo blisko zakwalifikowania się do finału: Zuzanna Śniczewska z klasy IVb Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi, Michał Bernatowicz z klasy V Szkoły Podstawowej w Grabowie, Łukasz Jankowski z klasy IV Szkoły Podstawowej w Pogorzeli, Krzysztof Burba z klasy V Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach, Weronika Hołodowska z klasy VI Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach. Uczniom tym, aby walczyć o miejsce w finale, zabrakło zaledwie od jednego do trzech punktów.

 

Na zakończenie spotkania laureatom i pozostałym uczestnikom konkursu wręczono dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi. Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu otrzymali pisemne podziękowania i materiały edukacyjne. Wszystkim uczestnikom i nauczycielom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok do kolejnej rywalizacji o odznakę Młodego Strażnika Parku.

 

Pełna galeria zdjęć z konkursu dostępna jest na stronie internetowej Parku – pod linkiem:

http://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/puszczyrominckiej/aktualnosci-odznaki_mlodego_straznika_parku_2013_przyznane.html

(an)


Aktualności

Powiązane artykuły