Jubileusz znanego twórcy z udziałem gołdapian

muzeum_jubileusz_l_moczulskiego_2

muzeum_jubileusz_l_moczulskiego_2Nie wszyscy wiedzą, że Leszek Aleksander Moczulski, poeta i autor tekstów (m.in. dla zespołu Skaldowie) urodził się w Suwałkach. Toteż nieprzypadkowo jubileusz 75-lecia jego urodzin odbył się w tym mieście z aktywnym zresztą uczestnictwem gołdapian.

Kierujący Działem Kultury Literackiej w Muzeum im. Marii Konopnickiej Zigniew Fałtynowicz wpadł bowiem na pomysł, by wiersze jubilata poczytali pisarze z regionu, wśród nich gołdapski prozaik Jan Jastrzębski.

Spotkanie rozpoczęło się od wspomnieniowego wystąpienia Zbigniewa Fałtynowicza (nota bene współtwórcy gołdapskich Jesiennych Dni Literatury). O znanych pisarzach związanych z Suwalszczyzną i o krzyżujących się wzajemnie ich losach mówił krytyk i eseista Waldemar Smaszcz.

Potem obejrzano wystawę, gdzie – krakowski już od lat twórca – jawi się nie tylko jako poeta, ale również jako autor książek dla dzieci i animator sztuki.

Jednym z elementów suwalskiego benefisu jest książkowa publikacja właśnie o stykających się w przestrzeni twórczej postaciach – Marii Konopnickiej, Teofilu Lenartowiczu i Leszku Aleksandrze Moczulskim.

muzeum_jubileusz_l_moczulskiego_1

muzeum_jubileusz_l_moczulskiego_2

muzeum_jubileusz_l_moczulskiego_5

muzeum_jubileusz_l_moczulskiego_4

muzeum_jubileusz_l_moczulskiego_3

 

Powiązane artykuły