Jeszcze o sprawie Gołdap-Zdrój

W internecie przewaliły się dyskusje o tym, czy Gołdap zgodnie 440 letnią historią ma zostać przy starej nazwie czy może w imię promocji i marketingu zmieni nazwę na Gołdap Zdrój. Tymczasem cichutko, bez batalii i dyskusji mamy w naszej gminie pierwsze oznaki nowego.

Internauta przysłał nam ulotkę produktu leczniczego „Przybylanka” pochodzącego z dawnej miejscowości Barkowo, dziś Barkowo-Zdrój.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Jeszcze o sprawie Gołdap-Zdrój

 1. Gołdap

  Ale jaja….

 2. wojteks

  No i proszę: właściwości z Fatymy a woda z Gołdapy !!!

 3. Maciek

  i hydrotrapia 🙂 mnie trapi… hydra. Jak ja nie lubię takich naciągaczy!

 4. Józef Kiszkorno

  Sprawa nie jest nowa. Nagłośnił ją jeden z mieszkańców Barkowa, któremu rzekomo w latach młodosci pokazała się we śnie w pobliskim bagnie Matka Boska. W latach 90-tych oznakował to bagno jako prywatne i już wówczas próbował sprzedawać wodę bagienna jako uzdrowiskową m.in. na schorzenia psychiatryczne (ulotki były rozwieszane przed ZOZ), niestety nie było na nią chętnych. Prawdopodobnie właściciel bagienka nazwę wody nadał od nazwiska mieszkającego w pobliżu rolnika. Z czasem zapewne odkrył w sobie dodatkowe „właściwości lecznicze”, co wynika z zamieszczonej ulotki. Byłem tam w owym czasie na polowaniu i z ciekawości, oglądałem owe rzekomo „cudowne bagno”. Totalna bzdura, nie warta nawet obejrzenia.