Jemy to co zdrowe

przedszkole_12

przedszkole_12Wiosna spóźnia się a kapryśna pogoda sprawia, że dzieci i dorośli często chorują. 5 latki A z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi postanowiły dowiedzieć się, co robić aby uodpornić się na podstępne wirusy.

Podczas wspólnych zabaw i zajęć przedszkolaki doszły do wniosku, że bardzo ważne jest zdrowe odżywianie się. Dowiedziały się, że trzeba unikać tłustych potraw, napojów wysoko słodzonych i gazowanych, soli oraz cukru i słodyczy. Zamiast tego można do woli zajadać się owocami i warzywami, które są głównym źródłem zdrowia. 5 latki zaopatrzone w taką wiedzę postanowiły, podczas warsztatów kulinarnych, wykonać potrawy, które wzmocnią ich organizm i przygotują do walki z wirusami. W tym celu wykorzystały owoce, z których wykonały zdrowe soki i owocowe szaszłyki.

W czasie wspólnego działania poznawały budowę owoców, poznawały i nazywały ich smaki, odgadywały, z których owoców zostały wykonane soki, komponowały skład własnych szaszłyków. Przygotowane samodzielnie soki i szaszłyki wszystkim bardzo smakowały. Przedszkolaki postanowiły, że zawsze będą pamiętały o zdrowym odżywianiu, a o tym, co jest zdrowe i co warto jeść będzie przypominał im wiersz E.Karaszewskiego pt. „Witaminowe abecadło”, którego dzieci nauczyły się na pamięć.

Wychowawczyni: Cecylia Grabowska


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Jemy to co zdrowe

  1. Poeta

    Wirus – twór wykorzystywany przez organizm do pozbywania się słabych, niepotrzebnych i w gruncie rzeczy szkodliwych komórek.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...