Dobrze powalczyli w sambo combat

sambo_combat

sambo_combatW Białymstoku odbył się III Międzynarodowy Turniej Sambo pod hasłem „Stop dla alkoholu, start dla sportu”. Gołdap reprezentowało trzech zawodników „Team Zdyna”, którzy zajęli dobre miejsca.

 

Rafał Waraksa (senior do 90 kg) zajął III miejsce, Wojtek Iwanicki (junior do 74 kg) zajął II miejsce. W tej samej wadze Leon Kisłowski zajął IV miejsce. Był to I Turniej Kwalifikacyjny SAMBO COMBAT, czyli połączenie różnych sztuk walki.

Charakteryzuje się dynamiczną walką w różnych płaszczyznach zarówno w stójce, jak i w parterze. W sambo combat można zauważyć dużo różnych sztuk walki między innymi, boks, muai-thai, kickboxing, zapasy jak i kung-fu. Techniki sambo combat w dużej mierze bazują na sambo sportowym, czyli rzutach powaleniach, obaleniach, utrzymaniach i dźwigniach zakładanych na ręce i nogi.

Nie brakuje tu również uderzeń rękoma z otwartych dłoni jak i z zaciśniętych pięści, z łokci oraz kolan. Wyróżnia się dużą ilość kopnięć zaczynając od tych najprostszych niskich okrężnych do skomplikowanych po obrocie i wyskoku. Uderzenia głową są również dozwolone. Sambo combat to cały szereg duszeń możliwych do zastosowania w walce. Jest to bardzo wszechstronna walka.

sambo_combat

 

Powiązane artykuły