Warsztaty efektywnej nauki w „Trójce”

SONY DSC

SONY DSCSzkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi bierze udział w innowacyjnym projekcie edukacyjnym „Umiem się uczyć” realizowanym przez „Instytut Badawczo- Szkoleniowy” w Olsztynie. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Program „Warsztatów Efektywnej Nauki” stanowi część projektu i polega na realizacji 30 godzin zajęć w każdej z kilku grup. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu edukacji w szkole podstawowej. Warsztaty Efektywnej Nauki – to warsztaty twórczego myślenia i pracy zespołowej. Podczas zajęć uczniowie mogą doświadczyć radości płynącej z nauki, co więcej uczą się jak sami mogą się uczyć w sposób przyjemny, a przez to bardziej efektywny.

Cykliczne spotkania mają na celu pomóc każdemu uczniowi odkryć swój własny, lepszy „sposób na naukę”. Przez całe ferie 45 uczniów uczestniczyło w realizacji projektu. Scenariusze zajęć okazały się strzałem w dziesiątkę. Dzieci niezwykle chętnie uczestniczyły w zajęciach.

Zgodnie z założeniem twórców projektu uczniowie spojrzeli i na siebie, i na swoje możliwości edukacyjne z nowej perspektywy. Zajęcia wzmacniały ich wiarę w siebie a przy tym obfitowały w ciekawe propozycje zabaw i ćwiczeń na zwiększenie umiejętności koncentracji, rozładowanie stresu, dodanie energii i budowanie pozytywnego nastroju. Dzieci poznały różne mnemotechniki. Polisensoryczność zajęć sprawiła niewątpliwie, że każdy uczestnik znalazł coś dla siebie.

Małgorzata Becz


Aktualności

Powiązane artykuły