Szansa na pracę we własnych przedsiębiorstwach

bezrobotni

bezrobotniJeśli dobrze wykorzystają swój czas i do 15 lutego złożą odpowiednie dokumenty, to już w lipcu jest szansa, że rozpoczną pracę we własnych przedsiębiorstwach. Taka przyszłość może czekać na bezrobotnych mieszkańców powiatu gołdapskiego, którzy snują plany o swoim biznesie.

Osoby, które mają problem ze znalezieniem pracy, ale głowę pełną pomysłów na własne przedsiębiorstwo, mogą razem z grupą swoich przyjaciół, dobrych znajomych, założyć przedsiębiorstwo społeczne. Ważne, by ze złożeniem dokumentów się pospieszyć, bo czas na to jest tylko do najbliższego piątku, 15 lutego. To warunek udziału w projekcie „Poznaj biznes i zostań przedsiębiorcą społecznym”, dzięki któremu można dostać pieniądze na założenie spółdzielni socjalnej (zakup m.in. towaru i sprzętu) oraz bezpłatną pomoc doradców biznesowych, a także wziąć udział w szkoleniach zawodowych.

 

Brak pełnej wiedzy dotyczącej prowadzenia spółdzielni socjalnej nie jest problemem. Do czasu złożenia wniosku do projektu na wszelkie pytania odpowiada Hubert Górski – specjalista ds. rekrutacji (Ełk, ul. Małeckich 3 lok. 18 – II piętro (tel./faks 87 737 78 45, e-mail: dotacje@adelfi.pl). Zestaw najczęściej zadawanych przez zainteresowanych pytań wraz z odpowiedziami dostępny jest na stronie projektu www.dotacjeES.pl (zakładka FAQ). Również już po otrzymaniu pozytywnej oceny pomysłu, grupa tworząca spółdzielnię socjalną nie pozostanie bez pomocy – będzie ściśle współpracowała ze swoim opiekunem, który pomagać jej będzie w trudnych sytuacjach.

 

– Na etapie rekrutacji do projektu najważniejsze jest to, czy ta minimum 5-osobowa grupa osób ma pomysł na swoje przedsiębiorstwo – mówi Maciej Bielawski ze Stowarzyszenia ESWIP, koordynator projektu. – Równie ważne jest, by ich wniosek dotarł do nas na czas. Formularz jest dosyć prosty. Całą szczegółowością dotyczącą działania spółdzielni każda ze zgłoszonych grup zajmie się już z pomocą doradcy biznesowego. Na dopracowanie koncepcji mają czas do końca marca 2013. Wtedy też okaże się, czy ich pomysł był realny i czy otrzyma dalsze wsparcie.

 

Projektu „Poznaj biznes i zostań przedsiębiorcą społecznym” realizuje Stowarzyszenie ESWIP razem ze Stowarzyszeniem ADELFI i Fundacją Rozwoju Przedsiębiorczości ATUT. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Jolanta Prokopowicz, Stowarzyszenie ESWIP

ZPS-pion

ZSP-poziom

ZPS-logotype-color-kreska

Powiązane artykuły