Przyjaciele Przyrody informują: Na Walentynki pokochaliśmy Ziemię

walentynki_dwojka_13

walentynki_dwojka_13Miłość, przyjaźń, sympatię można okazywać na wiele sposobów. Do walentynkowej akcji „POKOCHAJ ZIEMIĘ NA WALENTYNKI” uczniowie z klasy IIa przygotowywali się przez cały tydzień.

Najpierw było malowanie plakatów, wyklejanie kartonów na baterie, potem zakupy i organizacja stoiska .14 lutego 2013roku ubrani w walentynkowe stroje PRZYJACIELE PRZYRODY rozpoczęli swój dyżur. Ogromne zainteresowanie nietypową zbiórką baterii sprawiło, że organizatorzy mieli pełne ręce roboty.

Już za 5 przyniesionych baterii można było otrzymać lizaka w kształcie serduszka. Ekologiczny patrol z IIa z wielką radością rozdzielał słodkie niespodzianki i ulotki dotyczące segregacji odpadów. Akcja miała na celu przypomnienie o bardzo ważnym problemie, jakim jest segregowanie i utylizowanie baterii oraz o tym jak potrzebne są nam w życiu ekologiczne nawyki.

To jest cudowny prezent dla Ziemi. Organizator i pomysłodawca akcji ekolog i podróżnik pan Dominik Dobrowolski jest z nas bardzo zadowolony. To oczywiście tylko symbol, ale bardzo ważny, pokazujący, że nasza troska o środowisko może i powinna składać się z takich drobnych, ale bardzo ważnych codziennych nawyków, jak choćby segregowanie baterii i niewyrzucanie ich do śmieci.

Tak przebiegała nasza akcja…

 


Aktualności

Powiązane artykuły