Przedszkolaki w Republice i…

Ściborki 12.02.2013r (6)

Ściborki 12.02.2013r (6)Przedszkolaki z grupy pięciolatków A i C wraz z wychowawczyniami Małgorzatą Stankiewicz i Ewą Kulikowską ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wybrały się na wycieczkę do Republiki Ściborskiej – „Biegnący Wilk”. Dwa dni po tej wizycie w przedszkolu odbyły się „Walentynkowe zajęcia otwarte”.

Dzieci zwiedziły chatę maszera, muzeum kultury indiańskiej i eskimoskiej oraz wystawę poświęconą Marii Rodziewiczównie, autorce książki ,,Lato leśnych ludzi”. Maluchy mogły tam zobaczyć eksponaty i pamiątki związane z życiem autorki. Kolejną atrakcją było ognisko, na którym dzieci piekły ciasto chlebowe zawijane na patyki – podpłomyki. Po upieczeniu zajadały je z dżemem i miodem popijając ciepłą herbatą z ziół. Jednak największą frajdą okazała się przejażdżka psim zaprzęgiem. Wycieczka była świetną przygodą, pełna wrażeń i bardzo się maluchom podobała.

Dziękujemy Państwu Justynie i Dariuszowi Morsztynom za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

Dziękujemy również rodzicom: Ewelinie Szypulewskiej, Monice Balcewicz i Hubertowi Łobanowskiemu, za okazaną pomoc przy opiece nad dziećmi.

 

Walentynkowe zajęcia otwarte

Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Tego dnia zakochani wysyłają kartki walentynkowe z miłosnymi wyznaniami lub obdarowują się upominkami.

Pięciolatki z grupy „C” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, również nie zapomniały o tym święcie. Dzieci zaprosiły do wspólnej zabawy najważniejsze osoby w ich życiu. Sala przedszkolna została przyozdobiona w niezliczoną ilość serduszek. Rodzice mieli możliwość obserwacji dzieci podczas zajęć oraz oceny ich aktywności. Wspólnie ze swoimi pociechami bawili się, rozwiązywali krzyżówkę i zagadki, które były związane z walentynkami. Dzieci w ten sposób chciały powiedzieć swoim rodzicom, jak ważni są dla nich i jak bardzo ich kochają. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodki upominek, do którego dołączony był bilecik z życzeniami.

Dziękuję serdecznie Rodzicom za przybycie i udział w zajęciach.

Ewa Kulikowska

 


 

 


Aktualności

Powiązane artykuły