Nowa jakość w organizacji, stara w wynikach naszych zawodników

biegi_mlodziezowe_15_02_13_20

biegi_mlodziezowe_15_02_13_20Po pierwszych, młodzieżowych, biegach narciarskich, które miały miejsce w piątek w naszym Lesie Kumiecie, można chyba śmiało stwierdzić, że pojawiła się nowa jakość w aspekcie organizacyjnym. Bo kiedy ostatnio w Gołdapi gościliśmy młodych zawodników z Wilkowic, Jasła czy litewskiego Niemenczyna?

Na dodatek narciarzy swoją pogodą ducha dopingował sam mistrz Józef Łuszczek. Warto wspomnieć również o stałych gościach, czyli zawodnikach z Białegostoku, Pisza i Supraśla (którzy zresztą osiągają dobre wyniki). Choć był też Radzymin. Młodzieżowe Zawody Ogólnopolskie w Biegach Narciarskich  wraz z mistrzem świata otworzyli samorządowcy – starosta Andrzej Ciołek i wiceburmistrz Jacek Morzy. Spikerowali – Marian Mioduszewski i Stanisław Luty.

Nowej jakości nie było natomiast, jeśli idzie o wyniki narciarzy z ziemi gołdapskiej, jakby u nas w tej dziedzinie sportu istniało tylko Grabowo.

Zawody w Lesie Kumiecie organizacyjnie mają coraz wyższy poziom, szkoda tylko, że decydenci gołdapskiej oświaty nadal nie traktują narciarstwa jako jednego ze sportowych i pedagogicznych priorytetów.

Wyniki w załączniku.

01_wyniki

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Nowa jakość w organizacji, stara w wynikach naszych zawodników

 1. Maciek

  Podwoziłem dziś dzieci z gimnazjum, które codzinnie chodzą po 3km do gimbusa i pytałem, czy startują w biegu. Oczywiście nie startowały, jak mówiły na w-f grają tylko w piłkę. Mamy idealne warunki do narciarstwa biegowego, tylko co z tego…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. No właśnie, jakbyśmy jako Gołdap odbiegali od pewnego pozytywnego schematu – na ogół bowiem jest tak, że jak jest miejscowość o takich warunkach naturalnych jakie ma Gołdap to tam rozwija się konkretny rodzaj sportu. A u nas? Jakieś kompletne dziwactwo. Najdelikatniej to zresztą tak określając.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. p

  Najładniejsze zdjęcie nr 40 (dziewczyna) ! reszta zdjęć nic wspólnego z zawodami a do tego te staruchy !!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. widz

  Dzieci z Gołdapi prawie wcale, ale skoro już jest mowa o tym w artykule to warto byłoby wymienić chociaż tą dwójkę chłopców którzy reprezentowali nasze miasto jak się okazuje w kat.szkół podstawowych oraz gimnazjum byli tylko oni jedyni, są to Mateusz Tramp i Kacper Taudul reprezentanci SP 3 , ponadto w klasyfikacji województwa warmińsko – mazurskiego zajęli obydwaj 2 miejsce, szkoda, że nie ma zdjęć 🙁

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...