Nielegalne papierosy

akcyza goldap 2

akcyza goldap 2Warmińsko-mazurscy strażnicy graniczni wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego i Policji przeprowadzili działania, dzięki którym ujawnili nielegalny towar o szacunkowej wartości około 90 tys. zł, m.in. w Gołdapi i Baniach Mazurskich.

Wczoraj (5 lutego) w powiecie oleckim, funkcjonariusze SG z placówki w Gołdapi u jednego z mieszkańców, ujawnili nielegalne papierosy. Znalezisko oszacowano na około 90 tys. zł. Właściciel gospodarstwa był zaskoczony wizytą Straży Granicznej, jednak bardzo szybko zdał sobie sprawę z dalszej kolejności zdarzeń i zaczął współpracować z funkcjonariuszami. Mężczyzna przyznał się do nielegalnego procederu.

W garażu oraz w pomieszczeniach gospodarczych, Straż Graniczna ujawniła 8 tys. paczek papierosów. Kartony papierosów popakowane były w duże foliowe worki. Mężczyźnie postawiono zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Gołdapi.

 

Kilka dni wcześniej także funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich ujawnili papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki mazda. Kierował nim 24-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości.

W samochodzie znajdowało się ponad tysiąc paczek nielegalnych papierosów. Ukryte były w części bagażowej pojazdu. Mężczyźnie postawiono zarzuty. Działania funkcjonariuszy Straży Granicznej pozwoliły na wyeliminowanie kolejnych nielegalnych papierosów na lokalnym rynku. (W-MOSG)

akcyza goldap 2

papierosy

 


Aktualności

Powiązane artykuły