Dzień Skupienia w parafii NMP MK

Dzien-skupienia-0002

Dzien-skupienia-0002Dzień skupienia odbył się 23 lutego w Parafii pw. NMP Matki Kościoła w Gołdapi. Spotkanie rozpoczęliśmy konferencją, podczas której pochyliliśmy się nad słowami „Sztandarem Naszym Będzie Krzyż…”, pochodzącymi z hymnu KSM.

Konferencje przygotował ks. Piotr Sieradzki. Następnie uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, po której odbyła się adoracja. Po wspólnie spędzonym czasie z Panem Jezusem udaliśmy się do salki parafialnej na ciastko i herbatę. Po wspólnej agapie, z radosnym sercem udaliśmy się do swoich domów. (PW)

***

Warto przy okazji dodać, że NMP Matki Kościoła uruchomiła niedawno własną, aktualizowaną na bieżąco, stronę internetową. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy pod adres www.parafiagoldap.pl . Dodatkowo przesyłamy filmik konkatedry – zabytku i miejsca kultu religijnego. Zapraszamy!

 


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Dzień Skupienia w parafii NMP MK

  1. Zbyszek Świtkiewicz

    Pardon: co to jest „agapa”? naprawdę nie wiem; naruszyłem „sacrum”?

    1. W Wikipedii jest: Agapa – w czasach pierwszych chrześcijan był to wspólny posiłek, braterska uczta, która pierwotnie była połączona z Eucharystią.

  2. sen

    To Skupień doczekał się już swojego dnia? I to w kościele?
    :):)Wojciech Skupień, of course:)
    A co do agapy, jest to rzeczywiście wspólny posiłek, każdy coś przynosi, ale to bardzo spłaszczone wyjaśnienie.Redakcja mogła się bardziej postarać.
    Główne znaczenie jest inne: Eros, Philos i Agape to imiona bogów w mitologii greckiej. Eros to miłość fizyczna, Philos – przyjacielska, Agape – duchowa. Pojęcie „agapa” zostało zaanektowane do religii chrześcijańskiej, jak wiele innych z różnych mitologii i wierzeń.
    Pisanie, że agapa to wspólny posiłek, jest wielkim uproszczeniem i świadomym lub nie – pomijaniem rzeczywistego i pierwotnego znaczenia tego słowa.
    Dodam, że agapy są często praktykowane w znaczeniu wspólnej kolacji we wspólnotach neokatechumenalnych. Ale tam podkreśla się znaczenie nazwy, zwracając uwagę, że oznacza ona właśnie miłość braterską, duchową.
    A z drugiej strony – ciekawe i znamienne jest to, że chrześcijanie, katolicy w większości – nie znają tego pojęcia.

  3. Franek

    Agape to wyraz wieloznaczny.W chrześcijaństwie to szczególny rodzaj bezwarunkowej miłości Boga do człowieka,która zdolna do samopoświęcenia Boga w celu odkupienia grzechów człowieka i wyzwolenia go z mocy szatana.
    W początkach chrześcijaństwa była to wspólna uczta o charakterze religijnym.
    Celem agape było podkreślenie jedności wyznawców i podtrzymywanie ich trwania w wierze >Nie ma przeszkód aby dziś odbywać agape..

    Miłość agape jest miłoscią ofiarną,pełną poświęcenia i troski o drugą osobę. W miłosci tej łatwo zapomina się o sobie,myśląc o szczęściu bliżniego.
    Jest to moralny ideał miłości w etyce chrześcijańskiej,jak i innych religii.
    Oznacz troskę o osobę kochaną bez oczekiwania czgokolwiek w zamian.