Dzień Myśli Braterskiej w gimnazjum

DIGITAL CAMERA

DIGITAL CAMERA22 lutego harcerze i skauci na całym świecie obchodzą święto przyjaźni — Dzień Myśli Braterskiej. Dzień ten ma na celu uświadomić wszystkim druhnom i druhom, że mimo tego, iż jest ich wielu na całym świecie, to są dla siebie braćmi – bez względu na kolor skóry czy narodowość.

Toteż z tej okazji w miniony piątek odbył się w Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich zlot wszystkich zuchów, harcerzy i instruktorów działających w ZHP w Gołdapi. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Jarosław Podziewski, Bożena Kalinowska, Urszula Wrzosek, Zofia Błaszczyk, ks. Piotr Sieradzki, Małgorzata Obara oraz instruktorki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego.

Komendantka Hufca Teresa Polnik powitała wszystkich zebranych i poprosiła o symboliczne zapalenie świec. Następnie zgodnie z tradycją tego wyjątkowego dnia instruktorzy oraz drużynowi składali życzenia, czytali gawędy, śpiewali pieśni harcerskie. Harcerze przedstawili też pokrótce historię harcerstwa. Miłym akcentem było obdarowywanie się słodkościami oraz drobnymi, własnoręcznie wykonanymi symbolami przyjaźni i braterstwa. Ten dzień, pełen zadumy, pokoju i życzliwości zapamiętamy na długo.

 

Powiązane artykuły