Dorosłość to także świadomość, że nie powinno się narażać innych

lo_spektakl_7

lo_spektakl_7Profilaktyka pierwszorzędowa ma na celu przeciwdziałanie różnego rodzaju zachowaniom destruktywnym i jest prowadzona przez szkoły. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II mieli okazję uczestniczyć w tej formie profilaktyki oglądając spektakl profilaktyczny skierowany właśnie do nich.

Aktorzy teatru „KURTYNA” z Krakowa przedstawili widowisko pt. „Utracone marzenia”. Opowiada ono historię Tomka i Marysi, nastolatków których losy połączyło dramatyczne zdarzenie. Tomek, 18-letni uczeń liceum, zdał egzamin na prawo jazdy i od kilku dni posiada upragnione „prawko”. Jest szczęśliwy ponieważ okupił to stresem i paroma podejściami egzaminacyjnymi. Marysia to gimnazjalistka, zakochana od dziecka w gimnastyce artystycznej. Sport jest jej pasją, poświęca mu każdą wolną chwilę , obecnie przygotowuje się do egzaminów do szkoły sportowej. Dzień przed egzaminem trafia do szpitala. Potrącił ją Tomek, który jechał samochodem zbyt szybko i był pod wpływem alkoholu. Głupota i nierozwaga młodego chłopaka niszczy karierę i marzenia młodej dziewczynie.

Spektakl miał na celu uświadomienie młodzieży, że alkohol wypity nawet w niewielkiej ilości spowalnia reakcję kierowcy. Dorosłość to podejmowanie mądrych i odpowiedzialnych decyzji bez narażania siebie i innych na utratę zdrowia.

Dziękujemy Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gołdapi za sfinansowanie spektaklu profilaktycznego.

Grażyna Górko

Powiązane artykuły