Zwyciężyli gimnazjaliści z Grabowa

PPKP parkowy 2013 011

PPKP parkowy 2013 011Wczoraj w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach odbył się etap parkowy XII edycji konkursu ,,Poznajemy parki krajobrazowe Polski”. Do konkursu przystąpiły czteroosobowe zespoły ze szkół gimnazjalnych w Dubeninkach, Gołdapi, Grabowie i Żytkiejmach.

Celem konkursu było wyłonienie drużyny, która będzie reprezentować Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej na etapie wojewódzkim. Zadecydowała o tym suma punktów uzyskanych w teście przez poszczególnych członków zespołu. Test konkursowy obejmował zagadnienia z wiedzy przyrodniczo-ekologicznej oraz znajomości sześciu parków krajobrazowych województwa warmińsko-mazurskiego.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół w Grabowie w składzie: Halina Brecht, Alicja Dzienis, Karolina Ferenc i Dominika Stawiecka, przygotowywana przez panią Barbarę Brezgieł. Gratulujemy! Drużyna ta pokonała niezwyciężonych od wielu lat gimnazjalistów z Dubeninek. Pierwszy raz będzie ona reprezentować nasz Park na konkursie w Olsztynie. Tam 4 kwietnia br. zmierzy się z innymi zespołami wyłonionymi przez pozostałe pięć parków krajobrazowych Warmii i Mazur. Już dziś życzymy jej powodzenia.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i przewodniki turystyczne o Polsce ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi. Dodatkową nagrodę przyznano Karolinie Ferenc z Zespołu Szkół w Grabowie, która uzyskała najwyższy wynik indywidualny.

Więcej informacji na temat konkursu dostępnych jest na stronie internetowej Parku pod linkiem http://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/puszczyrominckiej/aktualnosci-zwyciezyli_gimnazjalisci_z_grabowa.html

(pkpr)

PPKP parkowy 2013 005

PPKP parkowy 2013 011

PPKP parkowy 2013 033


Aktualności

Powiązane artykuły