Powiat gołdapski 2 w rankingu

Pod patronatem Związku Powiatów Polskich prowadzony jest „Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów”. To całoroczny, samorządowy konkurs zarządzany i aktualizowany przez ekspertów w trybie on-line.

Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Eksperci ZPP oceniają jednostki samorządu terytorialnego według kryteriów mieszczących się w dziesięciu grupach tematycznych, m.in.: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

4 stycznia 2013 roku Związek Powiatów Polskich przedstawił oficjalne wyniki ogólnopolskiego rankingu jednostek samorządu terytorialnego za 2012 rok. Powiat gołdapski zajął 2 miejsce

w kategorii – Powiaty do 60 tys. mieszkańców. Lista laureatów w tej kategorii przedstawia się następująco:

1. Powiat drawski – honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2012

2. Powiat gołdapski

3. Powiat lubański

4. Powiat augustowski

5. Powiat wałecki

6. Powiat hajnowski

7. Powiat bielski (podlaskie)

8. Powiat elbląski

9. Powiat świdwiński

10. Powiat wolsztyński

Wielu samorządowców uważa, że Ranking ZPP jest najbardziej obiektywną oceną działalności powiatów. Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów odbędzie się podczas Kongresu Regionów, który będzie miał miejsce w Świdnicy. Planowany termin to 11-13 czerwca 2013 roku.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Powiat gołdapski 2 w rankingu

  1. lotnik

    Żałosne drugie miejsce w degradacji zdrowia ludzi i krajobrazu.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...