,,Choroby masz z głowy, gdy prowadzisz tryb życia zdrowy”

przedszkole 2013 070

przedszkole 2013 070W środę 16 stycznia uczennice klasy Ia Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi -Edyta Budzińska i Daria Trzcińska wraz z panią Wiolettą Werner-Wysocką odwiedziły Przedszkole Samorządowe w Gołdapi, gdzie przeprowadziły zajęcia w grupie 5-latków na temat zdrowego trybu życia w ramach projektu realizowanego w gimnazjum pt.: „Trzymaj formę”.

Lekcja rozpoczęła się o godz. 9:30. Najpierw uczennice porozmawiały dziećmi o warzywach i owocach. Następnie omówiły dyscypliny sportowe oraz to, na jakie kategorie je dzielimy.

Po zakończeniu części teoretycznej uczennice wraz z 5-latkami przeszły do zabawy. Pierwsza polegała na posegregowaniu obrazków z jedzeniem do worków na kategorie zdrowe i niezdrowe. Natomiast kolejną zabawą było wykonywanie ćwiczeń, które były proponowane przez dzieci, np. pajacyki, podskoki czy nawet pompki.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały starszym koleżankom piosenką, następnie każde z nich otrzymało nagrodę w postaci złotej gwiazdki. Spotkanie z 5-latkami było bardzo udane, dzieci aktywnie brały udział w zajęciach oraz dowiedziały się wielu nowych rzeczy.

Edyta Budzińska i Daria Trzcińska

 


Aktualności

Powiązane artykuły