Zapach świątecznych pierników

pierniki_przedszkolakow_8

pierniki_przedszkolakow_8Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas, kiedy przypominamy sobie o tradycjach świątecznych w polskiej kuchni. Wspomnieniom tym towarzyszą zawsze smaki i zapachy potraw wigilijnych i świątecznych.

Nieodłącznie ze Świętami Bożego Narodzenia kojarzy się zapach pierniczków, dlatego też „Mali kucharze” z grupy 5-latki A Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi podczas zajęć kulinarnych postanowili je upiec.

Po ustaleniu składników potrzebnych do wykonania ciasta na pierniki, po zbadaniu ich konsystencji, koloru, smaku, zapachu i ciężaru – dzieci zabrały się do pracy. Każdy jej etap sprawiał małym kucharzom wiele radości. Przedszkolaki z zapałem wałkowały ciasto, wykrawały foremkami ciasteczka, układały je na blachach i zanosiły do upieczenia w przedszkolnej kuchni. Nie mogły doczekać się momentu, kiedy pierniczki upieką się i kiedy będzie można je udekorować i zjeść.

Najbardziej smakowały przedszkolakom te pierwsze, jeszcze ciepłe pierniczki. Po degustacji, dzieci i wychowawczynie grupy postanowiły, że pozostałe pierniki pięknie zapakują i przeznaczą je na kiermasz świąteczny organizowany w naszym przedszkolu. Wówczas inni też będą mogli spróbować ich wypieków. W pieczeniu pierników pomagała mama Bartka S., za co jej serdecznie dziękujemy.

Cecylia Grabowska, wychowawczyni grupy

 


Aktualności

Powiązane artykuły