Na drogach naszego powiatu pojawią się wzmożone kontrole

napis-policja-111

napis-policja-111Nadchodzące święta Bożego Narodzenia pozwolą nam na kilkudniowy wypoczynek. Wielu z nas korzystając z dni wolnych wybierze się w krótszą bądź dłuższą podróż. Dlatego też rusza akcja pn. „Bezpieczny Weekend – grudzień 2012”, która będzie trwała od 19 do 26 grudnia br. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci zapowiadają wzmożone kontrole drogowe. Jednocześnie apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności ponieważ zimowa aura jest zmienna.

Już za chwilę święta Bożego Narodzenia. To okres, w którym wykorzystując wolne dni można wybrać się w krótszą bądź dłuższą podróż. Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci w dniach 19-26 grudnia br. na drogach województwa warmińsko-mazurskiego będą prowadzić działania „Bezpieczny Weekend – grudzień 2012”.

W tym okresie nad bezpieczeństwem wszystkich udających się i powracających z wypoczynku czuwać będą również gołdapscy funkcjonariusze. Na drogach naszego powiatu pojawią się wzmożone kontrole, podczas których mundurowi będą sprawdzać trzeźwość kierujących, korzystanie przez nich z pasów bezpieczeństwa a także przewożenie dzieci w fotelikach ochronnych. Policjanci będą także zwracać szczególna uwagę na pieszych.

Pamiętajmy, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, ludzka brawura, jazda po alkoholu. Funkcjonariusze zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Siadając za kierownicę bądźmy świadomi, że chodzi o bezpieczeństwo tych, których wieziemy i wszystkich użytkowników drogi, którzy chcą bezpiecznie i radośnie spędzić te dni.

 


Aktualności

Powiązane artykuły