Burmistrz na konferencji korczakowskiej

rok_korczakowski_1

rok_korczakowski_1W Belwederze odbył się Międzynarodowy Kongres Praw Dziecka, który był jednocześnie podsumowaniem obchodów roku Janusza Korczaka, co się jednocześnie wiąże z siedemdziesiątą rocznicą jego śmierci. Spotkanie otworzyli – Pierwsza Dama Anna Komorowska i Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. W kongresie uczestniczył również burmistrz Marek Miros.

 

Janusz Korczak (Henryka Goldszmit) zwany Starym Doktorem został zagazowany przez niemieckich nazistów w Treblince wraz ze swoimi wychowankami z sierocińca z warszawskiego getta. Polska uczciła wielkiego pedagoga, tego, który pozostawił po sobie słynne „nie ma dzieci- są ludzie”. Człowieka wiernego do śmierci wraz ze swoimi wychowankami, lekarza, pedagoga, autora Króla Maciusia I, człowieka, po którym jeszcze brzmią słowa, że tego świata nie możemy pozostawić takim jakim jest.

– W czasie kongresu spotkałem się m.in. z ambasadorem Izraela, dobrym przyjacielem Gołdapi Zvi Rav-Nerem oraz ambasadorem Niemiec Rudigerem Freiherr v. Fritschem – informuje Marek Miros. – Obaj dyplomaci przekazali pozdrowienia mieszkańcom Gołdapi, w tym uczestnikom unikalnych trójstronnych spotkań Gołdap- Givat Shmuel, Stade.

Przypomnijmy, że Rok Janusza Korczaka w Gołdapi aktywnie obchodziła Biblioteka Publiczna, m.in. organizując konkurs recytatorski i plastyczny oraz lekcje biblioteczne.

rok_korczakowski_2

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Burmistrz na konferencji korczakowskiej

  1. piti

    wstyd i hańba !!!!!!!!!!!!!!!!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...