Zasłużyli na taki aplauz

swieto_niepodleglosci_12_6

swieto_niepodleglosci_12_6„Bisowymi” oklaskami zakończył się koncert przygotowany przez „Dwójkę” z okazji Święta Niepodległości. Wykonawcy i opiekuni artystyczni w pełni zasłużyli na taki aplauz, bowiem z przyjemnością słuchało się zarówno piosenek, jak i patriotycznych tekstów.

Każdego roku patriotyczny występ realizowany jest przez tę szkołę w innej konwencji, natomiast za każdym razem na dobrym poziomie muzycznym. Pod artystyczną opieką Anny Budzińskiej i Barbary Girtler sięgnięto po znane piosenki, które niekoniecznie dosłownie traktowały o patriotyzmie, ale pobudzały do głębszej refleksji, choćby „Jaskółka uwięziona” Stana Borysa lub „Świecie nasz” Marka Grechuty. Były też sławne „Mury” wykonywane wcześniej przez Jacka Karczmarskiego.

Tym razem przedsięwzięcie miało jednocześnie aspekt integracyjny, bowiem obok uczniów „Dwójki” wystąpili również absolwenci tej szkoły i to – jak się okazało – uzdolnieni muzycznie, czyli: Joanna Budzińska-Andruszkiewicz, Anna Dudko, Ada Karpińska, Wioletta Kowalska, Estera Szułczyńska, Joanna Tałejszys, Adrianna Skarżyńska, Katarzyna Waraksa, Radosław Klimaszewski i Krzysztof Waraksa.

Zaś wykonawcy aktualnie uczący się w tej szkole to: Agnieszka Gutowska, Martyna Bartoszuk, Karolina Łukowska, Anna Tabiś, Weronika Adamczyk, Marta Stepanik, Wiktoria Łyp, Wiktoria Sawczuk, Weronika Zajączkowska i Kamil Żuk.

Przed koncertem z udziałem wiceburmistrza Jacka Morzego wręczono nagrody laureatom konkursu „Życie i czyny Marszałka Józefa Piłsudskiego” zorganizowanego przez Małgorzatę Marcinkiewicz. Otrzymali je: Patrycja Oszkinis, Wiktoria Puńkowska i Kacper Dominiuk.

Imprezę na sali widowiskowej poprzedziło składanie wieńców przed Pomnikiem Niepodległości.

 


Aktualności

Powiązane artykuły