Święto było u nas stopniowane

swieto_niepodleglosci_lo_12_19

swieto_niepodleglosci_lo_12_19Tak ciekawie wyszło, że w Gołdapi Święto Niepodległości obchodzono przez trzy dni i to w pewnym sensie na zasadzie stopniowania. W sobotę najpoważniej – ze składaniem wieńców i programem przygotowanym przez „Dwójkę”. W niedzielę bardziej rekreacyjnie ze sztafetą „jedenastkową”, natomiast w poniedziałek już bardziej humorystycznie, bowiem po raz kolejny LO przygotowało historię Polski na sposób kabaretowy.

Pod okiem Kornelii Oczkowskiej i Marka Milewskiego, opierając się na tekstach Kabaretu Moralnego Niepokoju, historię Polski licealiści przygotowali na wesoło. Ale jak to bywa w wypadku kabaretów istotna była konkluzja – chodziło głównie o wytknięcie polskich nieśmiertelnych i zgubnych dla kraju swarów. Uczniowie zrobili to z zacięciem aktorskim.

Chociaż poniedziałkowe spotkanie miało również akcent poważny – szef gołdapskiego koła kombatantów Mieczysław Sztabiński wraz ze starostą Andrzejem Ciołkiem udekorowali sztandar liceum zaszczytną odznaką kombatancką, natomiast dyrektor Grzegorz Klimaszewski starał się w swoim wystąpieniu uczulić młodych ludzi na to, by godnie obchodzili takie święta.

 

 

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Święto było u nas stopniowane

 1. Mam pytanie do redakcji Gołdap .wm Dlaczego nie pokazano zdjęć wszystkich delegacji które składały kwiaty pod pomnikiem.? Czyżby ktoś nie POzwolił ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Nie było tam nas po prostu. Ale przyznajemy – niedopatrzenie.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. Przepraszam.Powyższe pytanie jest skierowane do redakcji Gołdap .org.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. goldapianin

  Dlaczego w Gołdapi składa się wieńce w sobotę 10 a nie w niedzielę 11(tak jak w całym kraju) myślę że jest to śmieszne . To moze Wigilię zróbmy 23 a świeto zmarłych 31 .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Słuszna uwaga – przywodzi mi to na myśl dialog z filmu „Rozmowy kontrolowane”, kiedy pułkownik Molibden mówi do generała (genialnie zagranego przez Mariana Opanię):
   – A gdyby pan generał dał się zaprosić na tradycyjną Wigilię?
   – Bardzo chętnie. A kiedy urządzacie?
   – 24 grudnia…
   – Znaczy, że jeszcze przed świętami.
   🙂

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...