„Pioruny” pływały w Giżycku

gizycko_8

gizycko_8W dniach 03-04 listopada w Giżycku odbyły się VIII Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka z okazji Święta Niepodległości. Wystartowało w nich 326 zawodników z 33 klubów w tym 12 zawodników MUKS Piorun Gołdap.

Jak zwykle zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Nasi zawodnicy wywalczyli 11 medali 3 – złote, 4 – srebrne i 4 – brązowe.

Najlepiej z naszych zawodników spisał się Dawid Sobolewski zdobywając 3 medale: złoty na dystansie 50m stylem dowolnym, srebrny na 100m dowolnym oraz srebrny na 100m grzbietowym. Trzy medale (brązowe) zdobyła Basia Mejcz na dystansach 50m, 100m i 200m stylem klasycznym. Dwa medale wywalczył Kamil Tyszlak na dystansach 50m grzbietowym złoty a na 100 grzbietowym Srebrny. Dwa medale w stylu grzbietowym wywalczył także Miłosz Januszkiewicz – srebrny na 50m a brązowy na 100m. Podczas zawodów troszkę słabszą dyspozycję niż zawsze wykazał Marcin Przyborowski zdobywając tylko jeden medal ale za to w najładniejszym kolorze – Marcin zwyciężył konkurencje 50m stylem grzbietowym. Oczywiście nie zabrakło miejsc tuż za podium, nasi zawodnicy aż 8 razy zajęli 4 miejsce, byli to: