Otrzymali pamiątkowe kalendarze ze swoimi pracami

Co roku 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. W Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi uroczysty apel z tej okazji odbył się 9 listopada.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się od przemówienia dyrektora SP Nr 3 Leszka Retela. W uroczystym apelu wziął udział starosta gołdapski Andrzej Ciołek oraz zastępca komendanta powiatowego Policji w Gołdapi mł. insp. Ryszard Stemplewski.

Uczniowie klas IV-VI SP Nr 3 przygotowali z okazji Święta Niepodległości ciekawą lekcję historii. Przypomnieli o wydarzeniach w dziejach Polski, które sprawiły, że nasz kraj na 123 lata zniknął z mapy świata. W interesujący sposób opowiedzieli o trudnej i okupionej krwią tysięcy Polaków drodze Polski do odzyskania niepodległości. Na koniec uroczystego apelu uczniowie rozdali wszystkim zgromadzonym biało-czerwone kotyliony.

Uroczystość była również okazją do podziękowań i nagród. Podczas apelu starosta wraz zastępcą komendanta wręczyli laureatom konkursu plastycznego „Król Maciuś Pieszy” pierwsze egzemplarze kalendarza z ich pracami. Przedsięwzięcie to było jednym z działań realizowanych przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w ramach Rządowego Programu Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpiecznej”.

W konkursie uczestniczyli również uczniowie Szkoły Podstawowej w Grabowie. Otrzymali oni z rąk starosty gołdapskiego Andrzeja Ciołka oraz komendanta powiatowego Policji w Gołdapi mł. insp. Andrzeja Żylińskiego pamiątkowe egzemplarze kalendarza z ich pracami. Miało to miejsce podczas apelu dotyczącego tematyki bezpieczeństwa na drodze oraz wypadków drogowych, który odbył się 19 listopada tego roku w Zespole Szkół w Grabowie.

 J.S.


Aktualności

Powiązane artykuły