Najbardziej zafascynowane były wielkim piecem

przedszkolaki_piekarnia_11

przedszkolaki_piekarnia_11W środę pięciolatki A z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi wybrały się na wycieczkę do piekarni PSS Społem, aby zobaczyć jak powstaje chleb.

Przedszkolaki z zaciekawieniem przyglądały się pracy piekarzy oraz pracy maszyn i urządzeń niezbędnych w produkcji chleba, bułek i ciast. Szczególnie uważnie obserwowały pracę maszyny, która porcjowała i formowała ciasto na chleb orkiszowy. Najbardziej zafascynowane były jednak wielkim piecem, w którym można zmieścić aż 240 bochenków chleba. Z wypiekami na twarzy obserwowały jak piekarze sprawnie wkładają do niego chleb, posługując się łopatą o bardzo długim trzonku. Przy okazji dowiedziały się, że upieczony chleb trzeba trochę „schłodzić” spryskując go zimną wodą.

Pięciolatki miały szansę doświadczyć, jak to jest „być piekarzem”. Próbowały samodzielnie przełożyć z taśmy do formy przygotowany do pieczenia chleb. Okazało się, że nie jest to proste. Mimo to, chłopcy postanowili, że w przyszłości zostaną piekarzami.

Na koniec panie z piekarni i cukierni przygotowały słodką niespodziankę – pączki i bezy, które dzieciom bardzo smakowały.

Serdecznie dziękujemy kierownictwu i pracownikom piekarni PSS Społem w Gołdapi za miłe przyjęcie i aktywny udział w edukacji przedszkolaków.

Cecylia Grabowska, wychowawczyni


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Najbardziej zafascynowane były wielkim piecem

 1. Anonim

  Jeszcze tylko w PSS-ie potrafią robić dobry chleb, bo reszta naszych piekarni (Cymes i Kaja) to robią same niesmaczne gnioty, nafaszerowane polepszaczami.

 2. scorpio

  No tak!! Czemu to pani bez fartuszka po piekarni chodzi!!!!!! 😉

 3. piti

  brudno i jeszcze raz brudno nigdy już nie kupię chleba z PSS-ów mąka pewnie została zamieciona i użyta ponownie

 4. obserwator

  piti chyba pracujesz u konkurencji (Cymes czy Kaja) ???