Jak z Pastusiami o ząbki dbać swe!

akademie_af_14

akademie_af_14Przedszkolaki z grupy 5 latki A Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi uczestniczyły w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej ,,Akademia Aquafresh”. Program koncentruje się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym.

Głównym celem jest zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci. Działania kierowane do dzieci mają zachęcić je do codziennego dbania o higienę jamy ustnej.

W dniach 12-16 listopada w ramach tematyki Akademii Aquafresh dzieci zapoznały się z bohaterami Pastusiowej Krainy: Milky, Lilly, Billy, Zębuś, Robaczek Próchniaczek i Szczotkuś. Utrwaliły zasady prawidłowej pielęgnacji zębów i wiedzą, że dentysty nie należy się bać i należy chodzić do niego przynajmniej co 6 miesięcy, nawet wtedy, gdy nie bolą nas zęby! Każde dziecko otrzymało dyplom, gdzie na każdych kolejnych zajęciach dostawało specjalne naklejki od Pastusiów. Ostatnie zajęcia zakończyły się plakatem wykonanym przez dzieci nt. ,,Każdy z nas wie, jak z Pastusiami o ząbki dbać swe!

Wychowawczyni Anna Paszczyńska


Aktualności

Powiązane artykuły