Ilość uczestników przekroczyła setkę

jedenastki_12_13

jedenastki_12_13Bez ryzyka można powiedzieć, że wymyślona przez Dorotę Łasicę sztafeta w tym roku sprawdziła się po trzykroć, bowiem w Gołdapi uczestników było ponad trzykrotnie więcej niż w roku ubiegłym – ich ilość przekroczyła setkę. To patriotyczne i rekreacyjne przedsięwzięcie odbywało się równolegle w dziewięciu innych miejscowościach.

Pierwszy skład wystartował o 11.11 tuż po przybyciu 11 biegaczy, którzy pokonali trasę 11 kilometrów. Byli to: Małgorzata Tramp, Emilia Wołyniec, Marta Żabicka, Witold Karmiłowicz, Dariusz Borucki, Tomasz Bukwaś, Ryszard Górski, Przemysław Szleszyński, Krzysztof Obuchowski, Krzysztof Kondraciuk i Sławomir Tramp.

W sztafecie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich pokoleń – od przedszkolaków do emerytów, co jednocześnie poszerza symbolikę imprezy. Wzięli też udział przedstawiciele samorządów oraz osoby spoza Gołdapi, m.in. dziennikarz z Warszawy i poznaniak mieszkający aktualnie w USA.

Trudno byłoby jednakowoż biegi przeprowadzić gdyby nie pomoc wolontariuszy, tym bardziej że sztafeta oprócz patriotyzmu propaguje również wolontariat.

Na koniec wszyscy mogli skosztować grochówki przygotowanej przez „Matrioszkę.

Głównym organizatorem sztafety było Stowarzyszenie „Partnerstwo Sztuk”. Całość prowadził Marian Mioduszewski, ilustrację muzyczną zapewnili bębniarze, nagłośnienie Dom Kultury.

 

Powiązane artykuły