Do biegu gotowi, start – Sztafeta 11.11.11.11.12

sztafeta_logo

sztafeta_logoJedenastego listopada punktualnie o godzinie 11.11 w różnych miejscowościach Polski wystartuje sztafeta. W tym dniu odbędzie się druga edycja Sztafety 11.11.11.11.12, której organizatorem jest Stowarzyszenie „Partnerstwo Sztuk” w Gołdapi. Sztafeta odbędzie się w dziewięciu miejscowościach. Mamy wspólny cel promocję takich wartości jak wolontariat i patriotyzm, ale w różnej formie.

W większości zgłoszonych miast sztafeta przyjmie formę przemarszu, każdy dołącza innowacyjny element zakończenia lub urozmaicenia całej akcji. W Gołdapi całą akcja rozpocznie 11 biegaczy z Krainy Łowców Przygód, którzy przebiegną 11 kilometrów zachęcając mieszkańców do udziału w sztafecie, o godz.11.11. przekażą serduszko biało – czerwone dla pierwszej czwórki, która rozpocznie sztafetę. Czteroosobowe zespoły przebiegną odcinek wyznaczony na jednej prostej na Placu Zwycięstwa. Tempo biegu będzie dostosowane do potrzeb jego uczestników.

U nas jak i w większości miejscowości Sztafeta 11.11.11.11.12 odbędzie się z udziałem władz lokalnych. Sztafeta na pewno odbędzie się województwie mazowieckim w Drzewicy organizowana przez Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” i w Kowali organizator – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz w województwie warmińsko–mazurskim organizowana przez: Zalewskie Stowarzyszenie Alfa z Zalewa, Stowarzyszenie roZruSznik z Pisza, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej z Kowali, Klub Wolontariusza Filii Biblioteki z Żytkiejm, Stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej” z Dubeninek, Parafia Narodzenia NMP w Żabinie.

Jedenastu biegaczy z Krainy Łowców Przygód: Małgorzata Tramp, Emilia Wołyniec, Marta Żabicka, Witold Karmiłowicz, Dariusz Borucki, Tomasz Bukwaś, Ryszard Górski, Robert Sienkiewicz, Krzysztof Obuchowski, Krzysztof Kondraciuk, Krzysztof Świętoń.

Zgłoszenia są nadal przyjmowane do 9.11. godz 15.00. Jeśli nie zapiszesz się przez Internet – przyjdź w niedzielę przed rozpoczęciem Sztafety na Plac Zwycięstwa do namiotu OSIR, który będzie rozstawiony. Zapisy będą prowadzone od 10.30 do 11.00.

Zapraszamy – będzie kolorowo radośnie z udziałem z udziałem mieszkańców.

 


Aktualności

Powiązane artykuły