Czy pamiętamy „Białą lokomotywę”?

przystanek_goldap_3

przystanek_goldap_3Która zresztą nie była biała i symbolicznie nawiązywała do Stachurowej piosenki. We wspomnianej (i przygotowywanej do druku) publikacji o gołdapskiej kolei również będzie o tym fragment.

 

Na zdjęciach dojazd „Białej lokomotywy” na jeden z „Przystanków Gołdap” – z Olecka przez Kowale Oleckie i oczekiwanie na gołdapskim dworcu.

To była połowa lat dziewięćdziesiątych. Pierwsze przystanki miały niepowtarzalny klimat, żył bowiem jeszcze styl grunge, m.in. z muzyką Nirvany i serialem „Przystanek Alaska”. Zjeżdżali się różni wrażliwcy i inni „zakręceni pozytywnie”. Teraz tę tradycję kontynuuje „Kierunek Gołdap”.

(Zdjęcia z archiwum Domu Kultury w Gołdapi)

przystanek_goldap_2

przystanek_goldap_3

przystanek_goldap_4

przystanek_goldap_5

przystanek_goldap_6

przystanek_goldap_7

przystanek_goldap_8

przystanek_goldap_9

przystanek_goldap_10

przystanek_goldap_1

 

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Czy pamiętamy „Białą lokomotywę”?

 1. Zbyszek Mieruński

  Tak, to wyjątkowe wydarzenie w historii gołdapskiej kolei. Uruchomieniu przejazdu „Białej Lokomotywy” towarzyszyły różne zabiegi i anegdoty, jak np. zatrzymanie pociągu „na stopa” przez jednego z uczestników „Przystanku” 😉 Jeśli autorzy publikacji byliby zainteresowani tymi faktami to proszę o kontakt. Pozdrawiam – Zbyszek Mieruński – pomysłodawca i realizator przyjazdu „Białej Lokomotywy” do Gołdapi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Faktami tak, ale bardziej dodatkowymi zdjęciami.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. apap

  Czy na zdjęciu nr 7 to Jacek Kelyff? I czy jest szansa na zdjęcia z pierwszych przystanków? Jak sobie wspomnę jakie gwiazdy wtedy bywały w Gołdapi… Stańko, Orkiestra na Zdrowie, Blenders, Urszula Dudziak, Jasia Kowalska… wszyscy na jednym przystanku.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Chyba Jacek Kleyff, szansa na zdjęcia jest

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. bywalec przystanków

  Panie Zbyszku to były czasy i pomysły. Gratuluje Panu pomysłowości i naprawdę mi brakuje takich działań. Pozdrawiam i życzę Panu sukcesów.
  Bywalec

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...