Czy pamiętamy „Białą lokomotywę”?

przystanek_goldap_3

przystanek_goldap_3Która zresztą nie była biała i symbolicznie nawiązywała do Stachurowej piosenki. We wspomnianej (i przygotowywanej do druku) publikacji o gołdapskiej kolei również będzie o tym fragment.

 

Na zdjęciach dojazd „Białej lokomotywy” na jeden z „Przystanków Gołdap” – z Olecka przez Kowale Oleckie i oczekiwanie na gołdapskim dworcu.

To była połowa lat dziewięćdziesiątych. Pierwsze przystanki miały niepowtarzalny klimat, żył bowiem jeszcze styl grunge, m.in. z muzyką Nirvany i serialem „Przystanek Alaska”. Zjeżdżali się różni wrażliwcy i inni „zakręceni pozytywnie”. Teraz tę tradycję kontynuuje „Kierunek Gołdap”.

(Zdjęcia z archiwum Domu Kultury w Gołdapi)

przystanek_goldap_2

przystanek_goldap_3

przystanek_goldap_4

przystanek_goldap_5

przystanek_goldap_6

przystanek_goldap_7

przystanek_goldap_8

przystanek_goldap_9

przystanek_goldap_10

przystanek_goldap_1

 

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Czy pamiętamy „Białą lokomotywę”?

 1. Zbyszek Mieruński

  Tak, to wyjątkowe wydarzenie w historii gołdapskiej kolei. Uruchomieniu przejazdu „Białej Lokomotywy” towarzyszyły różne zabiegi i anegdoty, jak np. zatrzymanie pociągu „na stopa” przez jednego z uczestników „Przystanku” 😉 Jeśli autorzy publikacji byliby zainteresowani tymi faktami to proszę o kontakt. Pozdrawiam – Zbyszek Mieruński – pomysłodawca i realizator przyjazdu „Białej Lokomotywy” do Gołdapi.

   
  1. Faktami tak, ale bardziej dodatkowymi zdjęciami.

    
 2. apap

  Czy na zdjęciu nr 7 to Jacek Kelyff? I czy jest szansa na zdjęcia z pierwszych przystanków? Jak sobie wspomnę jakie gwiazdy wtedy bywały w Gołdapi… Stańko, Orkiestra na Zdrowie, Blenders, Urszula Dudziak, Jasia Kowalska… wszyscy na jednym przystanku.

   
  1. Chyba Jacek Kleyff, szansa na zdjęcia jest

    
 3. bywalec przystanków

  Panie Zbyszku to były czasy i pomysły. Gratuluje Panu pomysłowości i naprawdę mi brakuje takich działań. Pozdrawiam i życzę Panu sukcesów.
  Bywalec