Zakończyli kolejny etap

Uczestnicy projektu „Marsz po Zdrowie” realizowanego przez Towarzystwo Aktywności Społecznej „Mazury Garbate” przy współpracy z gołdapskim Domem Kultury i Świetlicami wiejskimi (Grabowo, Kozaki oraz Siedlisko)  zakończyli  kolejny etap projektu, którym był cykl zajęć kulinarnych  w sumie sześć spotkań kulinarnych.
Ostatnie zajęcia były wyjątkowe, nie spodziewaliśmy się aż takiej liczby osób. W świetlicy w Grabowie 28 osób przygotowywało sałatkę warstwową – mówi koordynator projektu Ewelina Andruczyk. Cykl kulinarny cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno  na zajęciach w Kozakach jak i w Siedlisku.  Po przepisy  na dietetyczne, zdrowe jedzenie uczestnicy sięgali również po zajęciach. Po zakończeniu projektu młodzież oraz osoby dorosłe wyraziły chęć uczestnictwa w tego typu zajęciach. W dalszym ciągu trwają również treningi nornic walking w trzech miejscowościach,  gdzie realizowany jest projekt.
„Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Gminy Gołdap realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Gołdapski Fundusz Lokalny”.
Aktualności

Powiązane artykuły