Wirtualne spotkanie autorskie

biblioteka_banie_4

biblioteka_banie_4Uczniowie Gimnazjum w Baniach Mazurskich uczestniczyli w nietypowym spotkaniu autorskim, które odbyło się w tutejszej Gminnej Bibliotece Publicznej. Była to wspaniała przygoda wirtualna z pisarką Gają Kołodziej, autorką książek dla młodzieży – i nie tylko.

W swoim dorobku 22-letnia literatka ma już 5 tytułów książek! Debiutowała w 2008 r. opowiadaniem pt.: „Moje jedyne marzenie”, które zostało opublikowane w zbiorze „7 kolorów tęczy”. Spotkanie odbyło się przez Skypa i miało charakter swobodnej konwersacji.

Pani Gaja jest osobą niezwykle ciepłą i otwartą na ludzi, stąd wywiad z nią był „czystą” przyjemnością. Pisarka w intrygujący sposób odpowiadała na pytania czytelników i zachęciła do budowania własnego warsztatu pisarskiego. „Każdy może pisać, trzeba tylko uwierzyć w swoje możliwości” – powiedziała. Pani Gaja uchyliła rąbka tajemnicy: nigdy nie była prymuską z języka polskiego, ponieważ jest dyslektykiem i nie potrafi pisać bezbłędnie. Jak widać nie przeszkodziło jej to aż tak bardzo, aby zostać pisarką. Jest najmłodszą osobą należącą do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Spotkanie upłynęło w bardzo przyjemnej atmosferze, a uczniowie zdobyli dodatkową wiedzę z dziedziny literatury.

biblioteka_banie_1 biblioteka_banie_2 biblioteka_banie_3

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Wirtualne spotkanie autorskie

  1. To fascynująca idea. Jestem pisarzem polsko-australijskim i sam chętnie uczestniczyłbym w takich spotkaniach dyskutując np. na temat ostatnio wydanej powieści, rozwoju kariery pisarskiej, doświadczeń pisarskich czy choćby o wyborze pseudonimu pisarskiego. Pozdrawiam Michael Tequila (to mój pseudonim pisarski) – http://www.MichaelTequila.com

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...