Ponad 2,5 promila za kierownicę ciężarowego mana

alkometr a2.0

alkometr a2.0Kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat grozi mieszkańcowi Olecka, który kierował samochodem ciężarowym będąc w stanie nietrzeźwości. Paweł S. został zatrzymany do kontroli na drodze krajowej nr 65 w Regielach. 30-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczył się w sądzie. Ponadto mężczyzna może się liczyć z utratą prawa jazdy nawet na okres 10 lat.

 

Wczoraj kilkanaście minut po 15:00 gołdapscy policjanci zatrzymali na drodze krajowej nr 65 kierowcę ciężarowego mana. W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości Pawła S. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pijany 30-latek nie ukrywał radości na widok mundurowych tłumacząc się, że od wielu lat jeździ samochodami ciężarowymi i już ma po prostu dość. Pojazd został zabezpieczony przez wskazaną osobę. Teraz mieszkaniec Olecka ze swojego postępowania będzie tłumaczył się w sądzie.

 

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduję karę pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Ponadto Paweł S. może liczyć się z utratą prawa jazdy na okres do 10 lat. (IS)

 


Aktualności

Powiązane artykuły