Czym się różnią – gazeta, czasopismo, periodyk?

periodyki_itd_5

periodyki_itd_5Uczniowie klasy 5 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi pod opieką Agnieszki Wasilewskiej i Bogusławy Chałupy przybyli we wtorek do czytelni Biblioteki Publicznej na lekcję biblioteczną pod hasłem „Świat periodyków”, przygotowaną i poprowadzoną przez pracownika czytelni Agnieszkę Pietrewicz.

Po krótkim wstępie uczniowie odszukali w publikacji książkowej pt. „Encyklopedia wiedzy o książce” główne hasła dotyczące periodyków czyli: gazeta, czasopismo, periodyk. Zapoznanie z hasłami było wstępem do obejrzenia prezentacji dotyczącej budowy i podziału czasopism a także przeznaczenia czytelniczego.

Prezentacja w sposób bardzo dogłębny i logiczny ukazała „Świat periodyków”. Odbiciem zrozumienia i odbioru wśród uczniów było rozwiązanie ćwiczeń dotyczących czasopism, polegających na praktycznym odszukaniu odpowiedzi zawartych w ćwiczeniu.

Lekcja okazała się owocna w zdobyciu wiedzy – uczniowie bardzo chętnie brali w niej udział, słuchali uważnie wiadomości jakie przekazała prowadząca, umiejętnie zachęcając do czytania czasopism i korzystania z biblioteki. (HW)

periodyki_itd_6

periodyki_itd_1

periodyki_itd_2

periodyki_itd_3

periodyki_itd_4


Aktualności

Powiązane artykuły