Akcja „Znicz”

policja

policjaDziałania „Znicz” będą trwały od 31 października do 4 listopada bieżącego roku. Zwiększona ilość funkcjonariuszy z Ruchu Drogowego i Prewencji oraz Straż Miejska będzie czuwała nad bezpieczeństwem i porządkiem. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierujący, sprawdzać ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów.

Przypominamy kierującym, że w obrębie cmentarza przy ul. Gumbińskiej w Gołdapi wydzielone zostały parkingi na które kierowane będą pojazdy.

 

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi informuje, że jak co roku na terenie powiatu wystąpią utrudnienia w ruchu w okolicach cmentarzy, dróg dojazdowych i głównych ciągów komunikacyjnych.

 

Spodziewane uniedogodnienia nastąpią 1 i 2 listopada br.:

• na drodze krajowej nr 65 na odcinku Gołdap przejście graniczne z Federacją Rosyjską w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gumbińskiej;

• na drodze wojewódzkiej W-651 w miejscowości Dubeninki przy cmentarzu ul. Mareckiego;

• na drodze wojewódzkiej W-650 trasa Gołdap – Grabowo, cmentarz w Grabowie.

 

Pamiętajmy:

– zwracamy uwagę na znaki drogowe, szczególnie w rejonie cmentarzy;

– o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drogach;

– parkujemy pojazdy w miejscach do tego przeznaczonych, tak aby nie stwarzały utrudnienia lub zagrożenia bezpieczeństwa;

– korzystamy z przejść dla pieszych, poruszamy się poboczem lub lewą stroną jezdni, w porach wieczornych używajmy odblasków lub latarek;

– zabezpieczamy mieszkania i nie pozostawiamy wartościowych rzeczy w pojazdach.

 

W miejscowości Grabowo z uwagi na przebudowę drogi W-650 w okolicy cmentarza zalecamy parkować pojazdy po jednej stronie drogi prowadzącej do miejscowego Zespołu Szkół.

 

W miejscowości Dubeniki miejsca parkingowe znajdować się będą przy Urzędzie Gminy jak również na nowo wybudowanym parkingu przy kościele. Pojazdy będzie można również parkować na dwóch bocznych drogach znajdujących się za cmentarzem komunalnym.

 


Aktualności

Powiązane artykuły