Większość z nas szła tą drogą, na którą go los skierował

kombatanci_09_12_14

kombatanci_09_12_14– Zdecydowana większość z nas szła tą drogą, na którą go los skierował, a nie w wyniku świadomego wyboru. Dlatego kombatantów nie powinniśmy dzielić na lepszych i gorszych – powiedział prezes Mieczysław Sztabiński podczas uroczystych obchodów Dnia Weterana, które miały miejsce w niedzielę na sali widowiskowej.

Dodał też, że w ostatnim czasie „na wieczną wartę odeszło trzynastu członków i podopiecznych”. Oprócz członków gołdapskiego koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych na uroczystość przybyli kombatanci z sąsiednich powiatów. Obecni też byli samorządowcy i osoby pomagające organizacji. Toteż odznaczenia, statuetki i dyplomy otrzymali również ci, którzy działają na rzecz ZKRP i BWP.

Uhonorowano również jubilatów, a warto podkreślić, iż w gołdapskim kole najmłodsi mają około osiemdziesiątki.

Oprawę artystyczną – jak to się dzieje od kilku lat – przygotowała gołdapska „Dwójka”, po raz kolejny udowadniając, że trzyma świetny poziom muzyczny. Montaż złożony z pieśni i wierszy patriotycznych przygotowały: Małgorzata Marcinkiewicz, Barbara Nierwińska i Anna Putra. Spotkanie prowadził dyrektor szkoły Stefan Piech.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Większość z nas szła tą drogą, na którą go los skierował

  1. sluchacz

    To prawda, ŚWIETNY POZIOM MUZYCZNY. BRAWO!!!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...