Pijana matka opiekowała się 4-letnim dzieckiem

napis-policja-11

napis-policja-11Policjanci z Gołdapi interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, w którym pijana matka miała zajmować 4-letnim dzieckiem. Kobieta opiekowała się córką mając 2 promile alkoholu w organizmie.

Dziewczynką zajęli się pracownicy opieki społecznej. O całym zdarzeniu zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich. Funkcjonariusze będą ustalać, czy matka dziewczynki nie naraziła jej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Kodeks Karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

 

Wczoraj tuż przed godziną 17.00 oficer dyżurny gołdapskiej komendy Policji został telefonicznie powiadomiony przez kuratorkę zawodową, że w jednym z mieszkań na terenie miasta pijana matka ma zajmować się 4-letnią córką. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Matka dziewczynki, została poddana badaniu na zawartość alkoholu w organizmie a wynik wskazał blisko 2 promile. 4-letnią dziewczynką zajęli się pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, którzy zostali również wezwani do mieszkania. Jeszcze dzisiaj o całym zajściu zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

 

Ponadto policjanci będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności wczorajszego zdarzenia. Jeśli okaże się, że matka swoim zachowaniem mogła narazić dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, to może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. (IS)

 


Aktualności

Powiązane artykuły